България U17 завърши с хикс участието си на Европейското първенство

Снимка: Teambulgaria.bg

2319 0

Националният отбор на България за юноши до 17 години приключи участието си на Евро 2022 в Израел, завършвайки 1:1 срещу Полша. Така момчетата на треньора Йордан Петков спечелиха първата си точка на турнира в последният си мач в групата.

И двата гола паднаха след почивката. Поляците откриха чрез Оливер Славински в 47-ата минута. „Лъвчетата“ ни изравниха в 83-ата минута, когато се разписа Стефан Трайков.

Точката е първа и за поляците на турнира. В другата среща от група В Нидерландия победи Франция с 3:1 и завърши на върха в класирането с 9 точки. Петлите са 2-и с 6, а Полша и България са с по 1.

Състав на България: Алекс Божев, Симеон Василев (46 – Росен Божинов), Росен Маринов, Слави Чакъров, Захари Атанасов (46 – Неджиб Хаджъ), Асен Митков, Мартин Георгиев, Антоан Стоянов, Александър Александров (68 – Стефан Трайков),  Борислав Маринов, Петър Кирев (83 – Александър Петров)