Национална селекция на България спечели още първия си турнир

Снимка: Lap.bg

2803 0

Новата селекция на България по футбол, която включва талантите до 15 години, триумфира още в първия си турнир. Това се случи на международния турнир под егидата на УЕФА в Естония. В последният двубой "лъвовете" тряваше да си изпълвяват наказатлни удари срещу наборите си от Литва. "Трикольорите" се оказаха по-точни в този формат, докато в редовното време срещата приключи 3:3.

Българската селекция изигра две срещи преди финалния успех, в коиото разгромиха съперниците си. Първо дойде успехът с 8:1 над Молдова, а в следващия етап - 4:0 над Естония.

Във финалната среща "лъвовете" имаха реални шансове за успех в редовното време, след като още в началото установиха контрол над срещата и в шестата минута Кристиян Горянов даде преднина за България. Този резултат се запази до почивката, след което Стивън Жерард набързо доведе нещата до 3:0 в полза на България U15 с две попадения.

Моментен срив в представянето на младите български таланти позволи на съперника да реализира 3 безответни попадения до края и според регламента се стигна до изпълнение на дузпи, макар че преди двубоя родният тим имаше по-добър точков актив от съперника. Българите показаха по-точен мерник при 11-метровите удари и напълно заслужено заеха челното място в класирането.

състав на България: Пламен Пенев, Иван Андонов, Мартин Портарски, Симеон Турлаков (66-Мартин Николов), Калоян Божков (66-Георги Стефчов), Стивън Жерард, Радостин Стоилов (52-Цветомир Траянов), Димитър Мрънков (41-Никола Кръстев), Кристиян Горянов, Калоян Стоянов (52-Радослав Палов), Валентино Върбанов (41-Димитър Урумов)

Селекционер: Калоян Георгиев

Вижте възможностите на кой футболист бяха оценени като за "национал"!