Юношите на България взеха сладък реванш от Словения

Снимка: Lap.bg

1920 0

Юношеският национален отбор на България до 19 години си "отмъсти" за поражението с 1:3 от Словения, след като днес същият съперник бе победен с 1:0. "Лъвовете" отстъпиха преди два дни, но днес появилият се като резерва Валентин Петров донесе успеха за "трикольорите" в края на срещата.

Краят на срещата, изиграла се в  Национална футболна база "Бояна", бе бурен, тъй като минути преди попадението Словения заиграха с човек по-малко след директен червен картон.

Селекционерът Ангел Стойков заложи на почти изцяло нова титулярна единадесеторка в сравнение с първия мач между двата тима. Първата част премина под знака на дефанзивната игра, тъй като двата тима не поемаха излишни рискове.

След почивката домакините увеличиха оборотите и достигнаха до няколко опасности пред противниковата врата. Така опитите им дадоха резултат в последната минута от редовното време. Тогава Борис Димитров се откъсна сам срещу Дермастия, но бе фаулиран от капитана на гостите Каменшек Пахич, който получи директен червен картон. От отсъдения фаул пред границата на наказателното поле Валентин Петров порази вратата на Словения и донесе успеха.

Отборът е събран от наборите 2004 и 2005, който през това лято напусна възрастта до 17 години с участие на Европейското първенство в Израел.

Съставът на България: 1. Давид Борисов, 14. Николай Желязков, 3. Теодор Иванов (30 – 2. Росен Божинов), 6. Мартин Георгиев, 16. Тодор Павлов, 21. Чунг Нгуен До (55 – 8. Димитър Иванов), 15. Мирослав Маринов (69 – 11. Георги Атанасов), 20. Асен Митков, 22. Антоан Стоянов, 17. Йоан Йорданов (55 – 10. Борис Димитров), 19. Борислав Рупанов (83 – 5. Валентин Петров).

Селекционер: Ангел Стойков.