Юношите на България бяха пометени от Румъния

Снимка: Lap.bg

3037 0

Юношеският национален отбор на България до 16 г. бе сразен с 0:4 от Румъния в северната ни съседка. Това бе първата от двете планувани проверки между двете селекции, като домакините заслужено се поздравиха с успеха.

"Лъвчетата" започна неуверено двубоя и допуснаха две попадения още до 14-тата минута, което вдъхна допълнителна увереност на домакините. Те продължиха да натискат, но Николай Страшников не допусна нови попадения до края на полувремето.

В началото на втората част българинът допусна трето попадение след спорна дузпа, като първо той парира опитът на съперника си, но наказателният удар бе пребит и от втория опит румънецът повдигна разликата.

Това окончателно пречупи селекцията на България и в оставащите минути допуснаха ново попадение във вратата си. Двете селекции ще се изправят една срещу друга отново утре от 11:00 ч. в северната ни съседка.

Съставът на България: 23. Николай Страшников, 2. Кристиян Йорданов (58 – 14. Валентин Иванов), 3. Светослав Тодоров (40 – 16. Теодор Райков), 4. Георги Попов (58 – 15. Валентин Кърчев), 5. Михаил Полендаков, 6. Михаил Петров (40 – 19. Исмет Хасан), 7. Юлиан Гилов (47 – 17. Аксел Велев), 8. Тарек Жензарли (47 – 20. Максимилян Симеонов), 11. Атанас Янев (40 – 18. Живодар Жеков), 10. Виторио Шотев, 9. Емил Найденов.

Селекционер: Калоян Георгиев

Вижте кой ключов играч на мъжката селекция стана баща!