Нула от три: България U19 загуби и от Ирландия U19 и завърши на последно място в групата

Снимка: Alexander Stoyanov / LAP.bg

3365 0

Юношите на България до 19 години загубиха и последния си мач от квалификациите за Европейското първенство през 2022 година. Момчетата на Ангел Стойков отстъпиха на терена в курорта Албена с 0:2 на връстниците си от Ирландия и така завършиха на последното място в своята Група 6!

Още преди срещата бе ясно, че България U19 няма шанс за класиране към следващия етап, след като бяха загубили от Босна и Херцеговина (0:2) и от Черна гора (0:1).

Двубоят започна в 14:30 ч., а 24 минути след неговото начало гостите от Ирландия поведоха от дузпа. Точен бе Джон Кени, който играе в ирландския Слиго Роувърс.

Десетина минути преди края на мача Сам Къртис (Сейнт Патрикс) удвои аванса на своя отбор, след като с премерен удар в близкия ъгъл не остави шанс на нашия Християн Славков.