"Лъвчетата" на България до 16 години паднаха от Румъния

Снимка: Официален сайт на БФС

2202 0

Юношеският национален отбор на България  до 16 години загуби с 1:2 в последния си мач от приятелския четиристранен турнир под егидата на УЕФА в Албена. В надпреварата участие взеха още отборите на Молдова и Андора, а нашият тим регистрира 1 победа и 2 поражения.

Момчетата  на селекционера Йордан Петков започнаха днешния двубой с амбицията да заличат неприятния спомен от двубоя с Молдова. Те създадоха няколко ситуации, при които можеха да поведат в резултата. В края на първото полувреме обаче Румъния вкара бързи две попадения чрез Вермешан, които до голяма степен предрешиха крайния изход.

Почти веднага след почивката България върна един гол от дузпа чрез капитана Джанер Садетинов. „Лъвчетата“  обаче така и не успяха да стигнат до изравняване до края на мача.

Съставът на България:

12. Златомир Стоименов, 6. Пламен Аршев (85 – 8. Димитър Петров), 5. Ивайло Митев, 11. Димитър Диклиев (70 – 21.Венцислав Иванов), 2. Борис Стойков, 13. Самуил Колев, 17. Мартин Ситев (77 – 16. Васил Казалджиев), 10. Джанер Сидетинов, 7. Константин Димитров, 18. Стивиян Макавеев (46 – 9. Давид Тодоров), 19. Кубрат Йонашчъ.

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстори: 0:1 Вермешан 41, 0:2 Вермешан 45, 1:2 Садетинов 50-д.