Ясен Петров е четвъртият пореден национален селекционер, който дебютира с поражение

1483 0

Ясен Петров стана четвъртият пореден селекционер, който стартира със загуба начело на националния отбор, след като снощи Швейцария вгорчи първата му среща начело на България и ни победи с 3:1 на "Васил Левски". Преди това същото сториха Петър Хубчев, Красимир Балъков и Георги Дерменджиев.

При Хубчев обаче представителният ни тим се представи най-добре в последните години. Последната победа на България в официален мач е на 17 ноември 2019 година - с 1:0 Чехия в европейска квалификация в София. След това последваха 2 равенства и 7 загуби.

Ясен Петров ще има възможността да се поправи още тази неделя, когато България посреща Италия във втори мач от квалификациите за Мондиал 2022. Другата седмица пък националният ни отбор гостува на Северна Ирландия.

Какво каза Ясен Петров след поражението от Швейцария - четете в този материал!