Джердан Шакири: За България беше трудно да се защитава в първите 15 минути

Снимка: Liubomir ASENOV / LAP.bg

2067 0

Звездата на Швейцария Джердан Шакири е категоричен, че отстрани може да е изглеждало лесно, но за неговия отбор е било трудно да се справи с България. Швейцария вкара 3 гола в откриващите 15 минути на двубоя, а за този период от мача Шакири констатира, че за България е било трудно да се защитава.

"Може би изглеждаше лесно, но за нас беше трудно. Видяхте, че първото полувреме демонстрирахме страхотно качество. За България беше трудно да се защитава в тези минути. Решихме мача в първите 15 минути. Второто полувреме не беше най-силното ни представяне.

Голът за България? Това беше една грешка, техният футболист вкара гол. Можехме да вкараме още 1-2 гола, това е истината. Но в края, важното е победата", добави Шакири, който призна, че има хубави спомени от България от 2011 година, когато отбеляза хеттрик във вратата на "лъвовете".

А какво каза Ясен Петров след срещата - четете ТУК!