Има и по-слабо начало за България от 0:3 до 12-ата минута - срещу Унгария от 1962 година

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

1080 0

Българският национален отбор по футбол стартира с поражение световните квалификации за Мондиал 2022 година, след като загуби с 1:3 от Швейцария. Краят на мача бързо бе предрешен, след като гостите поведоха с 3:0 още до 12-ата минута.

Началото бе меко казано кошмарно, но се оказва, че в историята родните състезатели са имали и по-лош старт на двубой. Той дори е идвал не в квалификации, а във финали на световно първенство - в Чили през 1962 година.

Тогава Унгария ни побеждава с разгромното 6:1, а маджарите повеждат с 3:0 до... 8-ата минута. Само 4 покъсно резултатът вече е 4:0. Темпото обаче спада и така последният гол, който влиза във вратата ни, идва в 70-ата минута. А какъв срамен исторически антирекорд записа България срещу Швейцария?