"Добър мач, трябва време и търпение": Младен Кръстаич изумява с... наглост?

Снимка: Team Bulgaria

4600 0

Селекционерът на националния отбор по футбол на България Младен Кръстаич говори след поредното разочарование. "Лъвовете" загубиха с 0:2 от Албания в приятелски мач. Въпреки ужасната серия от девет поредни мача без успех - той няма намерение да си тръгва.

Освен това посочи, че отборът е изиграл добър контролен мач срещу "изключително добър отбор". Сръбският наставник призова за търпение и време.

"АЗ, МЪРИ ИЛИ ХЕРО": ГОЛЯМ БЪЛГАРСКИ ТРЕНЬОР ДАДЕ ТРИ ВАРИАНТА ЗА СЕЛЕКЦИОНЕР НА БЪЛГАРИЯ

"Мисля, че това беше един добър контролен мач. Добре успяхме да се противопоставим на един сериозен противник. Нашата дефанзивна игра не им позволи да създадат достатъчно положения, получихме голове заради транзицията в дефанзивен план. Евтини голове отново получихме.

Трябваше да покажем повече спокойствие в средата на терена, когато владеем топката, да дадем точния пас. Бързахме без причина. Това е процес, който отнема време, за него са нужни опитни играчи, които играят редовно в клубовете си.

През второто полувреме също се опитахме да играем добър футбол и да се противопоставим на изключително добрия отбор на Албания. Отново сходен гол - както този през първото полувреме, след нашата грешка. Отдавам го на липсата на опит - трябва ни време и търпение.

Ще подава ли Младен Кръстаич оставка?

Последните дни ви казах, че върша моята работа, всичко останало не искам да го коментирам" - заяви той пред БНТ.

Вижте повече за епизод №9 от поредицата без победа - и Албания би България (ВИДЕО).