България U17 отпадна от Европейското първенство след нова загуба

Снимка: Teambulgaria.bg

2335 0

Националният отбор на България до 17 години загуби и втория си мач от група „B“ на Европейското първенство в Израел и отпада от надпреварата. Възпитаниците на треньора Йордан Петков отнесоха тежко поражение от Франция с 0:4 и по този начин остават без спечелена точка от началото на турнира, след като в първия мач отстъпиха с 1:3 на Нидерландия.

„Петлите“ поеха инициативата още в началото на мача. На няколко пъти вратарят Алекс Божев трябваше да се намесва. „Лъвчетата“ удържаха нулевото равенство до 29-ата минута. Грешка при изнасянето на топката от българите позволи на Матис Тел да се озове на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и с много точен премерен удар даде преднина на своя тим.

Малко преди края на първото полувреме французите отбелязаха и втори гол в нашата врата. Ситуацията при първия го се повтори – „петлите“ се възползваха от грешно изнасяне на отбора на България и отново Матис Тел не остави шансове на Алекс Божев и направи резултата 2:0 с хубав удар в горната част на вратата.

През втората част ситуацията на терена не бе по-различна - французите атакуваха, а нашите момчета опитваха да действат на контраатака, но за съжаление без успех. В последните минута на мача България остана с човек по-малко, след като Роберто Райчев получи втори жълт картон.

Така в края на мача допуснахме два нови гола във вратата си. Айман Аики отбеляза с мощен удар по диагонала. Уарен Заир Емери оформи крайния резултат 4:0 след изстрел от границата на малкото наказателно поле.

Така тимът на България остава последен в своята група без нито една спечелена точка след загубите от Нидерландия и Франция и без шанс за продължаване напред в турнира, а в последния кръг нашите ще се изправят срещу Полша.

ФРАНЦИЯ 4:0 БЪЛГАРИЯ