Опитен Лудогорец схруска храбър Септември

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

4053 0

Лудогорец победи Септември при визитата си от първия кръг на новия сезон в Първа лига. "Орлите" победиха с 3:0 столичния тим, като срещата се изигра под летния дъжд на националния стадион "Васил Левски". Настоящите шампиони показаха своята класа и без много напрежение се справиха със съперника си, а с най-голям принос бе Алекс Сантана с попадение през първата част и асистенция. Каули и Сотириу пък добавиха по един гол през второто полувреме, с които оформиха крайния резултат.

От Септември най-добър бе вратарят Димитър Шейтанов, който спаси куп положения както през първата част, така и през втората. Именно неговият тим игра офанзивно през цялата среща, като на моменти грешеше фатално, а грешките бяха наказвани.

Столичният тим изигра над 70 минути с човек по-малко, тъй като капитанът на тима бе изгонен с директен червен картон след грубо нарушение във 22-ата минута. Лудогорец бе по-опасният тим през цялата среща, докато символичните домакини изгубиха нужното желание през второто полувреме.

Това бе 150-тият мач в елита на България за Кирил Десподов от Лудогорец, който днес се появи като резерва през втората част. Тимът завърши срещата с пълна офанзивна мощ, след като Шимунджа пусна възможните опции от скамейката.

За "зелените" предстои реванш в квалификациите на Шампионска лига срещу Сутиеска във вторник, а в първенството ще приеме Локо Пловдив на 15 юли. Септември пък ще гостува на Хебър на 18 юли.

Първо полувреме:

Срещата започва равностойно и с висока преса от символичните домакини. Настоящите шампиони се опитват да създават опасни атаки, но към 7-ата минута не са успели да изпратят удар.

Гол! 11' Алекс Сантана дава преднина на "зелените", след като успя да прехвърли противниковия страж. Той получи пас от Гонсалвеш, при който останаха съмнения за засада. Това бе първи точен удар за Лудогорец. 0:1!

В 21-ата минута капитанът на Септември Кристиян Пешов получава директен червен картон, след като извършва опасен фаул пред наказателното поле.

След 25 минути игра Тисера получи чудесен извеждащ пас, който го остави очи в очи със стража на гостите, но прехвърлящият удар се отби от напречната греда.

В 40-ата минута Атанас Кабов успя да напредне и стреля от границата на наказателното поле, но ударът бе твърде слаб, за да затрудни опитния Падт.

В добавеното време на първата част Тисера можеше да "скъса" мрежата, но отново несполучи. Този път той дори не успя да уцели вратата.

Второ полувреме:

Двата тима продължават срещата без промени в съставите, а Лудогорец е още по-агресивен. Те продължиха да създават опасни положения, които дадоха резултат след 10 минути игра:

Гол! 55' Гостите отнеха топката в центъра на терена, като първият голмайстор Сантана напредна посока наказателното поле, но реши да подава към Каули. Той залъга бранител и стреля неспасяемо във вратата на Шейтанов. 0:2!

В средата на втората част се появява като резерва Кирил Десподов. Това е 150-ият мач в елита на България за офанзивния футболист.

По време на цялата среща впечатление прави офанзивната игра на символичните домакини, която не се промени дори и след червения картон през първата част. Подобна тактика бе на няколко пъти наказана, тъй като отбраната се пропуква.

Гол! Пиерос Сотириу оформя класическа преднина от 3:0 над Септември. Кипърецът се появи като резерва, а в 79-атата минута играчът успя да поеме пас пред наказателното поле, като само след финт изтреля кълбото в мрежата на противниковата врата.

В добавеното време на срещата Георги Кабаков отсъжда наказателен удар за гостите след игра с ръка. Въпреки това, малко по-късно той я отмени, след като прегледа с ВАР.

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ (4-2-3-1):21. Шейтанов, 22. Стойчев, 16. Пешов, 4. Арсов, 11. Ачков, 7. Рамадан, 8. Тодоров, 18. Колев, 6. Кабов, 17. Александров, 15. Зоров

Старши треньор: С. Матич

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 1. Падт, 3. Недялков, 32. Пластун, 24. Вердон, 4. Сисиньо, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 95. Каули, 73. Рик, 37. Текпетей, 10. Тисера

Старши треньор: А. Шимунджа

Преди мача:

Символичните домакини изиграха шест контроли през лятната подготовка, сред които личат ремитата срещу Левски и Локомотив Пловдив, а софиянци победиха Пирин, Струмска слава и столичните "железничари". Тимът се завръща в Първа лига като шампион на втора дивизия.

Лудогорец също победи Струмска слава, а останалите проверки на "орлите" бяха на австрийска земя срещу изявени тимове от европейската сцена. Те вече дори изиграха първия си официален двубой за годината, тъй като срещнаха черногорския Сутиеска през тази седмица, а българите победиха с 2:0.

Двата тима за последно са се срещали на 4-ти декември 2019 г., когато "зелените" побеждават в София с 3:0 за Купата на България. Сега те отново са изявени фаворити, но самият изпълнителен директор на Лудогорец Ангел Петричев заяви, че първите мачове за отбора винаги са трудни.