Лудогорец зашлеви звучен шамар на трагичен ЦСКА и гледа към Астана (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

7629 0

Лудогорец постигна категорична победа над ЦСКА в голямото дерби на петия кръг в Първа лига. Разградчани надвиха "армейците" с класическото 3:0 в неделния ден на "Хювефарма Арена".

"Орлите" се наложиха с гол с глава, автогол и такъв от дузпа. Автор на първото попадение бе Руан в 8-ата минута, който засече центриране на Десподов. В 33-тата инута новото попълнение на "червените" Сейни Санянг отклони удар на Фон Витри, пращайки топката в собствената си мрежа. Крайното 3:0 оформи Кирил Десподов от дузпа в 56-ата минута след игра с ръка на Иван Турицов.

С едва 1 точен удар от общо 5 завършиха срещата възпитаниците на Нестор Ел Маестро. Тези на Ивайло Петев от своя страна отправиха цели 16 (8 точни). Бившият играч на Левски Сонко Сундберг си изкара червен картон в 73-тата минута за удар без топка.

31-кратните шампиони продължават победната си суша през новия сезон. Поражението ги изпрати на 10-тото място в класирането с актив от 5 точки. Техният съперник пък се нареди 3-ти, с 9 пункта, на 4 зад Черно море и Локомотив Пловдив.

В следващия кръг на "армейците" предстои гостуване на Ботев Враца. То е насрочено за събота (19.09) от 21:15 часа. "Орлите" пък имат важно домакинство на Астана в 3-тия кръг на Лига Европа. Двата тима излизат в реванш на "Хювефарма Арена" в четвъртък (17.08) от 21:00 часа.

Още в 3-тата минута Иван Йорданов принуди Густаво Бусато да се намесва. Рефлексът на бразилеца бе тестван с удар под напречната греда, който обаче не затрудни особено стража.

2 минути по-късно отново Бусато блесна със страхотно спасяване. Текпетей стреля от непосредствена близост по земя в десния далечен ъгъл, но бе неутрализиран.

ГОООЛ! Третото положение за разградчани бе превърнато в попадение. Негов автор бе Руан, който бе изпуснат от Мено Кох, засичайки страхотно центриране на Кирил Десподов и откривайки резултата в 8-ата минута.

ВИДЕО от попадението

В 13-тата минута отново Текпетей създаде проблеми на "армейската" отбрана. Той бе пуснат да нахлуе в наказателното поле, стреляйки в близкия ляв ъгъл, но топката се удари във външната страна на мрежата.

Изключително чиста ситуация само минута по-късно пропусна Дюкенс Назон. Хаитянинът бе изведен очи в очи със Симон Слуга, но се забави и бе спрян.

В 17-ата минута Тобиас Хайнц можеше да възстанови паритета. Норвежецът предприе шут от неудобна позиция. Той все пак съумя да го отправи по много хубав начин, но коженото кълбо профуча на сантиметри от напречната греда.

ГОООЛ! Въпреки натиска на "армейците", разградчани успяха да удвоят резултата в 34-ата минута. Кирил Десподов получи шанс да изпълни пряк свободен удар отляви, в сериозна близост до пеналтерията. Той отигра заучено с пас по земята към Фон Витри. Норвежецът стреля, а топката се отби в Сейни Санянг, след което за втори път се оплете в мрежата на "червените".

ВИДЕО от автогола на гамбиеца

Три смени бяха направени в двата лагера преди подновяването на играта. Иван замени Тибо Вион, а Станислав Шопов - Мено Кох, за "червените". Сон пък напусна, за да се появи в игра за разградчани Марсел Хайстер.

ГОООЛ! Кошмарът за ЦСКА продължи и през вторите 45 минути. В 56-ата минута Кирил Десподов застана зад топката, за да изпълни дузпа след игра с ръка на Иван Турицов. Националът не сгреши и направи резултата класически.

С много грозна реакция обаче българинът отпразнува попадението си. Той прикани стража на "армейците" да замълчи, а след това застана зад гърба му, показвайки подигравателно популярния жест "не можеш да ме видиш. Реакция от съдията липсваше.

ВИДЕО от гола и ситуацията

Темпото на срещата постепенно се понижи. 20 минути преди последния съдийски сигнал "червените" опитваха да застражат противниковата врата, но така и не успяваха да го сторят по добър начин.

В 73-тата минута Ноа Сонко Сундберг си изкара червен картон за удар без топка. Бившият бранител на Левски действа непозволено срещу Дюкенс Назон и напусна терена.

ВИДЕО от нарушението на защитника

В 4-ата минута от добавените 6 Иван Йорданов уцели гредата. Той се възползва от карамбол в пеналтерията на гостите, за да отправи хубав изстрел, който обаче не се оплете за четвърти път в мрежата.

СЪСТАВИ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА

Лудогорец: Симон Слуга, Иван Йорданов, Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Аслак Фон Витри, Якуп Пьотровски, Клод Гонсалвеш, Фраинсиско Идалго Гомес (Сон), Бернард Текпетей, Кирил Десподов, Руан Секо

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Мено Кох, Браян Кордоба, Тибо Вион, Сейни Санянг, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Жираир Шагоян, Матиас Фаетон, Дюкенс Назон

Лудогорец - ЦСКА: Къде да гледаме дербито от Първа лига?

ПРЕДИ ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА

"Армейците" имат само една победа от началото на сезона, но пък все още нямат поражение в първенството. Те обаче инкасират във вратата си във всеки от последните три двубоя, получавайки общо 7 попадения.

От другата страна е Лудогорец, който се е разписал във всеки един свой мач през тази кампания (с изключение на първия срещу Балкани). Освен това "орлите" са вкарали цели 10 гола в последните две срещи в шампионата. Само след няколко дни те ще трябва да наваксват изоставане от 1:2 в квалификациите на Лига Европа срещу Астана.

ЦСКА няма победа над Лудогорец в четири поредни мача (3 загуби и 1 равенство). Във всички турнири двата тима са се срещали общо 41 пъти. Разградчани имат цели 19 победи срещу едва 6 за столичани (при 16 равенства).