Лудогорец се развихри за ударно начало на футболната пролет

Снимка: БГНЕС

4168 0

Лудогорец победи очаквано Монтана в отложения мач от 17-ия кръг на Първа лига. Пред около 500 зрители на Националния стадион разградчани се наложиха над своя съперник с разгромното 4:0. Марселиньо на 2 пъти и по веднъж Вандерсон и Кафу допринесоха за убедителната победа в София.

Този двубой на практика откри футболната пролет в България.

Шампионите вече имат 50 точки и 7 пункта преднина на върха пред Левски. Монтана е последен в класирането с 9 точки.

През първото полувреме Лудогорец направи няколко пропуска, като Кафу изпусна да се отличи в 15-ата и 16-ата минута.

През втората половина на полувремето Лудогорец не съумяваше да създаде положение, а съперникът се бранеше добре. В самия край на първата част логичното се случи и гостите поведоха.

В ситуацията Минев центрира в наказателното поле, Марселиньо овладя с гърди и с диагонален удар в долния десен ъгъл откри резултата.

Кафу продължи да пропуска и след почивката. В 51-ата минута той не успя от чиста позиция да вкара на Монтана. Седем минути по-късно Марселиньо стреля от фаул, но встрани от целта.

В 62-ата минута обаче отборът от Разград успя да удвои предината си след бърза контраатака. Вандерсон асистира на Марселиньо за втория му гол в срещата.

В оставащите минути на терена имаше сякаш един отбор - този от Разград. В 79-ата минута след подаване на Кафу на празна врата Вандерсон направи резултата класически, а 3 минути по-късно самият Кафу се поправи за пропуските. Той получи от Вандерсон и с техничен удар превзе вратата на съперника за 4:0.