Лудогорец подчерта разликата в класите с Берое чрез фамозни голове и огромна разлика (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

5529 0

Лудогорец разби в неделната вечер на седмия кръг Берое с 5:0. “Орлите” не оставиха съмнения в домакинството си и продължиха с победите на “Хювефарма Арена” от началото на шампионата. Тази беше трета поредна след тези над Етър и ЦСКА с общ резултат от двете срещи - 8:0.

Трябва да се отбележи след шест изиграни срещи в първенството, че Лудогорец вкара на три от съперниците си по пет гола - 5:0 срещу “виолетовите” и Ботев Враца в изминалите кръгове. “Орлите” вече са на 7 точки и мач по-малко от водача във временното класиране Локомотив Пловдив (19 т.).

Берое пък не показа познатото “лице” от началото на сезона и изглеждаше респектиран още от първите минути. Южноамериканската селекция така и не успя да вкара поне почетно попадение на 12-кратните шампиони.

Дори и след разгромното поражение - Берое остава на третото място с 13 точки и очаква ЦСКА в следващия кръг. Лудогорец пък ще гостува на ЦСКА 1948 през следващия уикенд, но едва след плейофни реванш с Аякс в четвъртък.

В герои са победителите се превърнаха Русо и Текпетей с попаденията си в 19-тата и 31-вата минута, докато през втората част реализираха още Пьотровски (66'), Кайо Видал (74') и Делев десет минути по-късно. Именно последните двама се отчетоха със страхотни попадения.

Първо полувреме

ГОЛ! След 19 минути игра Франко Русо успя да открие резултата след чудесна реакция при корнер. Той засече центриране на Иван Йорданов с глава за 1:0!

ГОЛ! В 30-тата минута капитанът Текпетей съумя да удвои преднината на шампионите срещу заралии. Това се случи след чудесни индивидуални действия на Сон отдясно и последвалата асистенция! 2:0!

Второ полувреме

ГОЛ! В 66-тата минута "орлите" наказаха грешка на домакините в тяхната половина и оформиха класическата разлика чрез Пьотровски! 3:0!

ГОЛ! В 74-тата минута Кайо Видал откри сметката си за "орлите" в Първа лига. Той го стори след фамозно изпълнение във вратата на Ачинели, който отново не успя да се противопостави на съперника.

Трябва да се отбележи, че Видал през кампанията вече бе вкарал в реванша с Балкани от квалификациите за Шампионска лига.

ГОЛ! С фантастично попадение в 83-тата минута се отчете и Спас Делев. Той се нагърби с директното изпълнение на статично положение и прати топката директно във вратата на заралии за 5:0!

Стартови състави

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга – 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер – 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 82. Иван Йорданов, 7. Рик Джонатан, 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Секо

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Фарнко Рамос, 4. Франческо Селесте, 5. Лучиано Скуадроне, 15. Енцо Барето, 17. Едуин Ласо, 19. Васил Василев, 20. Дамян Йорданов, 21. Тиаго Сейхас, 99. Майк Севайос

Преди мача

"Орлите" точно преди седмица отстъпиха на Черно море с 0:1 на "Тича", докато изходът от домакинството на Аякс бе повече от травмиращ 1:4. Сега възпитаниците на Ивайло Петев излизат срещу изградения главно от южноамерикански играчи Берое.

Заралии записват страхотно начало сравнение с представянето си през целия минал сезон и вече са трети във временното класиране с 13 точки от 6 двубоя. Лудогорец пък спечели 9 пункта от 5 изиграни срещи за седмото място във временното класиране.

До този момент 12-кратните шампиони са безгрешни в домакинствата си след 5:0 над Етър и 3:0 срещу ЦСКА. Берое пък записа взевъзможни резултати - 2:1 над Пирин, 0:1 срещу Хебър и 2:2 с Етър.