Феноменален вратар спаси Хебър Пазарджик от разгром, Дерменджиев с първа победа след завръщането в Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Феноменален вратар спаси Хебър Пазарджик  от разгром, Дерменджиев с първа победа след завръщането в Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)
Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

3767 0

Лудогорец удари само с 3:1 Хебър Пазарджик в последна среща от 15-ия кръг на Първа лига. Така разградчани постигнаха първа победа под ръководството на завърналия се начело на отбора Георги Дерменджиев.

Хората на 68-годишния специалист доминираха тотално на стадион „Хювефарма Арена“ и само феноменалните изяви на естонския вратар на гостите Матвей Игонен спасиха гостите от истински разгром.

Попаденията за „орлите“ забиха Бернард Текпетей в 11-ата минута, Аслак фон Витри в 38-ата минута и Рик Джонатан, който сложи точка на спора в 88-ата минута след рикошет в тялото на Георги Вълчев. Надеждите на гостите върна Стефан Цонков, който вкара за 2:1 в 86-ата минута с единствения точен удар към вратата на Симон Слуга.

Игонен пази като истински лъв на вратата на пазарджиклии. Той направи над 15 спасявания. Тодор Неделев пък получи шанс от новия треньор Георги Дерменджиев и започна като титуляр.

След този успех Георги Дерменджиев взе предимство и в сбълъсъците си на треньорско ниво с наставника на Хебър Пазарджик Любослав Пенев. Статистиката вече сочи 2 победи за Дерменджиев срещу 1 за Ел Голеадор и 2 равенства.

Добавените 3 точки изкачиха Лудогорец на 4-ото място в класирането с 27 точки. Хебър остана 9-ти с 19 пункта, след като регистрира първа загуба след 4 мача, в които не познаваше вкуса на поражението.

Победата пък дойде като подарък за изпълнителния директор на разградчани Ангел Петричев, който днес чества 50-годишен юбилей.

Двубоят започна с натиск на домакините. Още в 1-ата минута Неделев стреля от около 20 метра, но вратарят Игонен улови.

В 3-ата минута Руан Секо вкара гол, но той бе отменен, тъй като топката беше излязла в аут, преди да я прати в мрежата на гостите.

ГОООЛ! В 11-ата минута Бернард Текпетей откри резултата. Той получи непокрит в пеналта и матира Игонен - 1:0.

Лудогорец буквално не оставяше съперника си да диша. В 16-ата минута Матвей Игонен спаси удар на Руан Секо. Тодор Неделев пет минути след това би отдалеч, но не уцели целта.

Натискът на „орлите“ продължаваше. В 31-ата минута Видал се справи със защитник, но след вратарят на гостите успя да отмъкне топката от краката му. Няма и 60 секунди по-късно Игонен отчая Текпетей.

В 35-ата минута Охене пробва да прехвърли вратаря на Лудогорец Симон Слуга с шут от почти центъра, но кълбото премина над вратата.

ГОООЛ! В 38-ата минута Лудогорец удвои. Кайо Видал шутира, Игонен отби, но топката стигна до Аслак фон Витри, който не сгреши от 7-8 метра – 2:0.

Страхотните изяви на стража на пазарджиклии нямаха край. В 40-ата минута първо Пьотровскки стреля, а след това и Нареси бе отчаян от Игонен.

След това естонският вратар отрази удар и на Текпетей. След това Русо би в аут след последвалия корнер.

През първата част домакините отправиха общо 18 удара, 11 от които точки. Пазарджиклии се отчетоха само един неточен изстрел.

След антракта натискът на домакините продължи. В 51-ата минута обаче гостите създадоха най-добрата си ситуация от началото на мача. Кабов центрира към Николас Пенев, който стреля с глава, но топката премина на сантиметри от лявата странична греда.

Пропуските на домакините обаче продължиха. Първо удар на Кайо Видал бе блокиран, а след това удар на Текпетей профуча над напречната греда.

В 64-ата минута Неделев шутира неточно отдалеч. Малко след това и Доминик Янков би в аут.

Хората на Георги Дерменджиев не изпускаха инициативата. Четвърт час преди края влезлият на смяна Квадво Дуа намери друга резерва Доминик Янков, който би от Матвей Игонен блесна с поредното си спасяване.

ГОООЛ! Изненадващо Хебър вкара в 86-ата минута. Пазарджиклии реализираха с първия си точен удар в мача. Централният защитник Стефан Цонков вкара с глава след центране от фал и продължена топка от Мартин Михайлов.

Няма и минута по-късно Игонен отново се прояви, спасявайки удар на Делев.

ГОООЛ!  В 88-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Рик Джонатан стреля от дъгата и след рикошет в тялото на Георги Вълчев залъга Игонен – 3:1.

Лудогорец: 2. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски - к, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо

Хебър Пз: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев - к, 8. Карлос Охене, 21. Марсел Канади, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев

Лудогорец ще изиграе първия си домакински мач след завръщането на Георги Дерменджиев начело на отбора. През седмицата „орлите“ загубите с 1:3 при визитата си на Фенербахче в групите на Лига на конференциите при официални трети дебют на специалиста.

В последния кръг от шампионата разградчани не успяха да победят Арда в Кърджали, завършвайки 0:0.  Лудогорец е пети в класирането с 24 точки.

Хебър Пазарджик е в серия от 2 поредни победи и общо четири срещи без поражение в първенството. Хората на Любослав Пенев сразиха Славия в истинска драма в последната от тях. Пазарджиклии са 9-ти в таблицата с актив от 19 пункта.

В исторически план Хебър няма победа над Лудогорец в елита ни. Разградчани спечелиха и двете срещи през миналата кампания.