Дебютни голове, ключова намеса от ВАР и разгром във Враца: Лудогорец писа петица на Ботев след кошмара в Любляна (ВИДЕО)

Снимка: Lubomir Asenov / LAP.bg

4866 0

Лудогорец разби само с 5:0 Ботев Враца като гост в среща от 4-ия кръг на Първа лига. Успехът на разградчани спокойно можеше да бъде и по-изразителен, но със сигурност възвърна настроението в отбора след кошмарното отпадане от Олимпия Любляна в Шампионска лига.

Попаденията за „орлите“ забиха петима различни голмайстори. Дебютантът Руан Секо вкара първия си гол с екипа на Лудогорец още в 8-ата минута. Испанецът Сон удвои резултата в 48-ата минута, като испанецът също реализира своето дебютно попадение. Педро Нареси се възползва от брутална грешка на вратаря Красимир Костов и направи 0:3 в 62-ата минута. Само 120 секунди по-късно Аслак Фон Витри заши страхотно попадение от воле, а влезлият като резерва Кирил Десподов фиксира крайното 0:5 в 72-ата минута след прехвърлящ удар.

За участта на врачани спомогна изключително много директният червен картон на Диого Барбоса още в 17-ата минута. Останалият с 10 души тим на Ботев просто се превърна в боксова круша до края, след като гостите отправиха общо 25 удара, 11 от които точни. До самото изгонване на Барбоса обаче се стигна след намеса на ВАР, след като първоначално реферът Георги Гинчев му показа само жълт картон за остро влизане в краката на Кайо Видал.

Официален дебют за Лудогорец освен бразилския нападател Руан Секо направи и дошлият от Левски Ноа Сонко Сундберг. В игра след дълго отсъствие заради контузия се завърна и Рик Джонатан, който влезе като резерва.

Любопитен факт е, че разградчани записаха втора поредна победа в шампионата с 5:0 след същия успех и над Етър Велико Търново. Ботев Враца пък е един от най-големите абонати на „орлите“, след като те регистрираха 13-ия си успех над съперника в общо 15 двубоя помежду им.

Така Лудогорец си напомпа самочувствието преди първия мач с Астана от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Родният шампион ще гостува на казахите във вторник.

След втората си поредна победа в шампионата разградчани изскочиха и на 3-ото място с актив от 6 точки. Те обаче са с мач по-малко. Ботев Враца е 13-ти с 3 пункта. Тимът на Даниел Моралес регистрира второ поредно разгромно поражение след 0:4 от Локомотив Пловдив.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев направи цели 9 промени в състава си в сравнение с този срещу Олимпия Любляна. Дебют с екипа на разградчани направиха привлеченият от Левски Ноа Сонко Сундберг и бразилският нападател Руан Секо.

Още след първия съдийски сигнал гостите пробваха натиск. До изтичането на 90-ата секунди те създадоха две опасности пред вратата на Красимир Костов. При втората Делев отправи и първия удар в мача, но стражът на врачани нямаше проблеми.

ГОООЛ! Лудогорец откри резултата в 8-ата минута, след като първоначалните вихрени минути донесоха до желания ефект. Дебютантът Руан Секо вкара първия си гол с екипа на шампионите. 22-годишният бразилски нападател получи изумителен пас пета от Кайо Видал, след което напредна и с диагонален шут отляво промуши топката между краката на Красимир Костов – 0:1.

Бедите за домакините станаха много големи в 17-ата минута, когато Диого Барбоса получи директен червен картон за остро влизане в краката на Кайо Видал в близост до наказателното поле на домакините. Любопитното е, че първоначално реферът Георги Гинчев показа жълт картон на португалеца. Впоследствие той бе подканен от съдиите на ВАР да преразгледа ситуацията и съдията отмени първоначалното си решение, изгонвайки Барбоса. Все пак на повторенията се видя, че португалецът влиза с бутоните напред в областта на лявото коляно на Видал.

До 20-ата минута ударите бяха 5:0 в полза на гостите, като 4 от тях бяха в очертанията на вратата на Костов. Корнерите пък бяха 4:0 отново за „орлите.

В 28-ата минута Иван Йорданов стреля от дъгата на пеналта и нацели дясната странична греда. След това топката се върна към Руан Секо, който с добавка я прати в мрежата. Бразилецът обаче се намираше в положение на засада и съдийската бригада не призна попадение му.

След половин час игра изстрелите вече показваха 11:0 в полза на Лудогорец, като 6 от тях в очертанията на рамката.

Гостите не изпускаха инициативата и ситуациите пред вратата на домакините следваха едно след друго. В 37-ата минута Делев с глава не успя да порази целта.

До почивката не падна нов гол, а точните удари на Лудогорец станаха 7 от общо 15 за първата част.

Петев извърши една смяна на почивката. На терена влезе Клод Гонсалвеш, който замени Доминик Янков.

ГОООЛ! В 48-ата минута разградчани удвоиха преднината си. Сундберг намери Видал, който продължи към Сон отляво. Испанецът нахлу в пеналта, смени посоката и матира Костов – 0:2. Това беше и негов дебютен гол за „орлите“.

В 54-ата минута Костов спаси последователни удари на Гонсалвеш и Видал. Само 60 секунди по-късно Иван Йорданов направи прострелно центриране, но нямаше футболист на гостите, който да засече топката в мрежата на врачани.

ГОООЛ! Резултатът стана класически в 62-ата минута. Гостите изпълниха седмия си корнер от началото на срещата, Сундберг стреля леко с глава. Тогава стражът Красимир Костов направи брутален гаф, изпускайки топката, а дебнещият Педро Нареси я прати в опразнената врата – 0:3. Така Костов допусна 43-и гол в мачовете си срещу Лудогорец.

ГОООЛ! Само 120 секунди по-късно и Аслак Фон Витри  заши кълбото в мрежата за 0:4. Той реализира със страхотно воле след центрирането от корнер.

В 71-ата минута в игра за Лудогорец след дълго отсъствие заради контузия се завърна Рик Джонатан за своя 50-ти мач с екипа на родния хегемон.

ГОООЛ! Кирил Десподов направи разгрома пълен в 72-ата минута. Появилият се като резерва лидер на разградчани получи перфектен прехвърлящ пас от Клод Гонсалвеш, след което с едно докосване копна топката и прехвърли Костов – 0:5.

До края не паднаха нови попадения и Лудогорец записа втора поредна победа в шампионата с 5:0 след същия успех над Етър Велико Търново.

СЪСТАВИ

Ботев Враца: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Луиз Фелипе де Соуза, Стефан Велев, Браян Пареа Варгас, Браян Мендоса, Чавдар Ивайлов, Момчил Цветанов, Спас Георгиев, Диого Барбоса, Даниел Генов

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак Фон Витри, Сонко Сундберг, Игор Пластун, Франциско Хавиер Идалго Гомес, Якуб Пьотровски, Иван Йорданов, Доминик Янков, Кайо Видал, Спас Делев, Руан Секо

ВИЖТЕ КЪДЕ МОЖЕ СА ГЛЕДАТЕ МАЧА БОТЕВ ВРАЦА – ЛУДОГОРЕЦ

Ботев Враца се намира на 10-ото място с актив от 3 точки. Момчетата на Даниел Моралес претърпяха тежко поражение с 0:4 при визитата си на Локомотив Пловдив в предишния кръг.

Лудогорец също не започна много добре тази кампания. Шампионите отложиха последния си мач от шампионата заради реванша с Олимпия Любляна от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Дори и това обаче не помогна на „орлите“, които отпаднаха по кошмарен начин от надпреварата след общ резултат 2:3.

У нас хората на Ивайло Петев стартираха със сензационно поражение от дебютанта в елита Крумовград с 1:3. Последва разгром с 5:0 над Етър Велико Търново. Разградчани са актив от 3 точки след двата си изиграни мача от първенството.

Иначе статистиката е изцяло в полза на Лудогорец. Разградчани са спечелили последните си 5 двубоя срещу Ботев Враца в първенството.