Стимулиран Локо (Сф) разнищи разтърсен Локо (Пд)

2334 0

Локомотив (София) влезе отново в тройката в класирането, след като се разправи категорично с Локомотив (Пд) в един от най-силните си мачове през сезона. Вдъхновени и от факта, че получиха дължимите им заплати, столичани разгромиха разтърсения от скандала с черното тото у нас пловдивски тим с 4:0. И четирите гола паднаха през първото полувреме, в рамките на 25 минути, като точни бяха Ранджелович, Генов и Шехуди на два пъти. При първото попадение, дело на сърбина, Ивайло Стоянов не видя, че играчът бе в засада.

Локо (Пд) пък изигра може би най-слабия си мач през тази кампания, като разочарова феновете си с безсилие в атака и груби грешки в защита. Тимът на Христо Колев остана 9-и в класирането с 20 точки. Локо (Сф) пък вече има 32.

Мачът на "Лаута" започна с минута мълчание в памет на загиналия в катастрофа 20-годишен юноша на "черно-белите" Йордан Пенев. Страничният рефер Цветан Трифонов пък получи почетен плакет, тъй като днешното дерби е последното в кариерата му.

След равностойни начални минути гостите от София първи стигнаха до ситуация пред вратата на съперника. При центриране от фаул Камен Хаджиев изпревари излезлия Витанов и стреля с глава, но прати топката встрани от целта. В 15-ата минута дойдоха неприятностите за треньора на столичани Димитър Васев - защитникът Траян Траянов трябваше да бъде откаран в болница, след като получи фрактура на китката. Мястото му на терена зае Румен Трифонов.

Локомотив (София) успя да поведе в резултата в 21-ата минута на мача след статично положение. Владислав Романов изпълни пряк свободен удар, а Марко Ранджелович успя да засече на страничната греда и да мушне топката в мрежата на Витанов за 1:0. В ситуацията обаче сърбинът бе в засада, а реферът не отчете това. Голът обърка играта на пловдивчани, като грешките им зачестиха. В 29-ата минута една такава доведе до втори гол във вратата им. Трифонов центрира отляво, Том върна от аутлинията и центрира фалцово, топката кацна на вратата на Шехуди, който я прати в горния десен ъгъл за 2:0.

В 34-ата минута "смърфовете" можеха да намалят резултата след грешка на Божидар Митрев. Стражът подари топката на най-опасния сред противниковите играчи - Мартин Камбуров, който не се поколеба и стреля силно, но Митрев улови. В 39-ата минута Ивайло Стоянов си спечели освирквания от трибуните, след като не уважи претенции на домакините за дузпа. Повод за това им даде игра с ръка на Румен Трифонов в наказателното поле. Две минути по-късно предимството на Локомотив (Сф) в последния четвърт час се материализира в трети гол във вратата на Витанов. Тогава след сериозна грешка на Ангел Грънчов, който изпусна Даниел Генов, полузащитникът на Локо (Сф) стреля по трева право в мрежата на "черно-белите" за 3:0! В края на полувремето Локомотив (Пд) бе поставен в нокаут - чутовна грешка в отбраната на "смърфовете" направи преднината на столичните "железничари" стряскаща - 4:0. Точен за втори път в мача бе Ламжед Шехуди.

След почивката Локомотив (София) заигра без агресивността и скоростта, които показа през първата част, но въпреки това търсеше своите шансове. В 64-ата минута Романов пропусна от чиста ситуация да покачи на 5:0 в полза на своя тим, а минута по-късно Де Врийзе пропиля шанс да върне едно попадение за Локо (Пд). В ситуацията Карагерен проби отдясно и подаде към Де Врийзе, който пробва от малък ъгъл да преодолее Митрев, но стреля неточно. В минутите до края на мача Локомотив (Сф) създаде две добри положения пред вратата на Витанов, но и в двата случая Том не успя да ги превърне в гол. Пловдивският тим пък се бе предал и с играта си накара малкото останали свои фенове да напуснат стадиона преждевременно.