След здрава битка в Пловдив: Локомотив удари Арда и окупира върха в Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Alexander Karamfilov / LAP.bg

1783 0

Локомотив Пловдив успя да се наложи с минималното 1:0 над Арда Кърджали у дома в мач от шестия кръг на Първа лига. Единствения гол днес (18 август) бе отбелязан от Петър Андреев след брилянтна контраатака на "смърфовете".

Единственото попадение падна в 68'. Минута по-рано Арда получи правото да изпълни корнер, след който обаче се стигна до гол за домакините. "Смърфовете" организираха брилянтна контраатака, която завърши с гол на Петър Андреев, който остана очи в очи с Анатолиий Господинов и го преодоля.

През цялата среща ситуации пред двете врати не липсваха. В 73-ата минута пък бе отменен гол за Арда. Станислав Иванов успя да преодолее Динко Хоркаш, но след като главният арбитър се посъветва с ВАР - попадението бе отменено.

Локо Пловдив вече е първи в Първа лига с актив от 16 пункта и 5 поредни победи. В следващия кръг "смърфовете" гостуват на Хебър. Арда пък е осми със 7 пункта и след седмица ще е домакин на Левски.