Под зловещия порой: Локо Пловдив удари по Ботев Враца с гол в края

Снимка: LAP.bg

2102 0

Локомотив Пловдив успя да надделее във визитата си на Ботев Враца с 1:0 в изключително тежък сблъсък между двата отбора в четвъртия кръг на Първа лига.

Единственият гол под поройния дъжд край връх Околчица реализира Бирсент Карагарен, който направи разликата между двата тима в 71-ата минута.

Ситуацията донякъде стана по-лесна за „смърфовете“ след десет минути игра, когато Венцислав Христов беше изгонен с директен червен картон, след като удари с лакът съперников футболист от Ботев Враца.

Макар липсата на един човек при домакините, то действията от двата отбора през първата част бяха силно лимитирани, но Локо установи траен контрол през втората част. Тогава се стигна до попадението на Карагарен за крайния успех на пловдивчани.

Победата изпрати „смърфовете“ на второто място във временното класиране на Първа лига, като тимът има 9 точки, докато Ботев Враца е с четири точки след четири изиграни кръга.