Локомотив Пловдив пречупи кошмар на ЦСКА

Снимка: Alexander Karamfilov / LAP.bg

1089 0

Локомотив Пловдив записа първи успех по време на зимната си подготовка по време на третата си контрола, която се проведе на турска земя и изправи "смърфовете" срещу украинския Зоря Луганск.

Българският тим се наложи с 1:0, а в герой за победителите се превърна лидерът на тима - Димитър Илиев, който се разписа в 44-тата минута след асистенция на Милош Петрович. През втората част по-дейният тим можеше и да удвои преднината си, но удар на Ивайло Димитров срещна гредата.

Украинският съперник е познат на българската аудитория от последните години, когато ЦСКА се срещна общо 4 пъти с него - два в квалификациите за Лига Европа и още 2 в груповата фаза на Лигата на конференциите. През 2019 г. се стигна до реми и загуба с общ резултат 2:1 за Зоря, докато през 2021 г. украинците се наложиха и двата пъти за общото 0:3.

За "железничарите" предстои контрола на турска земя срещу Младост Лучани, докато преди днешния двубой отстъпи с 0:1 на Хебър Пазарджик и с 0:2 на грузинския Динамо Тбилиси.

Вижте къде Локомотив Пловдив може да домакинства на ЦСКА и Левски!