Локомотив (Пловдив) победи Етър в мач с 2 червени картона, "болярите" продължават да са без точка

Снимка: Официален сайт на Локомотив Пловдив

2032 0

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 последния във временното класиране на Първа лига - Етър. "Смърфовете" заслужено взеха 3-те точки с оглед показаното от двата тима. Така те се качиха поне временно на 3-ото място, измествайки ЦСКА, който има мач с Лудогорец. "Болярите" пък продължават да са на дъното без спечелена точка.

Общо 20-има футболисти бяха на терена, когато двубоят завърши, тъй като двата тима бяха с човек по-малко. Първо Антон Огнянов изпусна нервите си в 79-ата минута и получи втори жълт картон, а само 2 минути по-късно влезлият в 61-ата минута Валентинто Пулиезе получи втори жълт и респективно червен картон и също бе изгонен.

Резултатът бе открит в 25-ата минута от капитана на гостите Димитър Илиев. Умарбаев го намери с прецизно центриране, като последва удар с глава, който бе отразен от Анатоли Господинов. При добавката обаче Илиев не сгреши.

8 минути по-късно Преслав Боруков възстанови паритета. Стелиян Добрев размина цялата отбрана на "смърфовете" и подаде към Боруков, който чукна топката във вратата на Мартин Луков. Във втората минута на първото полувреме обаче Локо отново излезе напред, след като Умарбаев центрира от ъглов удар, а Алмейда засече топката с глава и се разписа.

Последният гол в срещата бе дело на Георги Минчев, който получи подаване от Лукас Салинас непосредствено пред вратата на Анатоли Господинов и нямаше как да сбърка, правейки резултата 3:1.