Десет от Локомотив Пд спряха Арда пред световна шампионка и оглавиха върха

Снимка: Alexander Karamfilov / LAP.bg

3201 0

Локомотив Пловдив удари с 1:0 Арда Кърджали на „Лаута“ в последен мач от 5-ия кръг на Първа лига. „Чернобелите“ играха с човек по-малко от 37-ата минута, но успяха да изковат успеха, който ги изкачи на върха във временното класиране.

В герой за пловдивчани се превърна Бирсент Карагарен, който заби единственото попадение почти веднага след почивката. Преди мача ръководството на Локомотив Пд връчи специални награди на световната шампионка в скока на дължина до 20 години Пламена Миткова. Тя е състезател на СКЛА Локомотив Пловдив.

Двубоят започна с натиск на домакините. Карагарен би в аут. Постепенно играта започна да се развива в средата на терена. Все пак домакините имаха териториално предимство, но не успяваха да отбележат гол във вратата на съперника.

В 29-ата минута Иван Тилев нацели дясната греда на вратата на Локо Пд. В 37-ата минута Пиер Зебли от "черно-белите" получи червен картон след намеса на ВАР. Първоначално той бе декориран в жълто за фаул срещу откъсващия се Светослав Ковачев, но решението на съдията Георги Димитров претърпя корекция и "смърфовете" продължиха мача в намален състав.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Локо Пд. Преслав Боруков проби и пусна къс пас към Бирсент Карагарен, който отблизо успя да мушне топката във вратата на Васил Симеонов - 1:0. Голът падна в 19-ата секунда след почивката.

Арда нямаше късмет и в 63-ата минута, когато за втори път в двубоя техен играч уцели гредата. Жосе Да Силва изстреля тупалка отдалеч, но топката срещна напречния дирек.

До края на двубоя гостите не успяха да стигнат до равенството, макар че играеха с човек повече на терена.

Така Локо Пд записа трета поредна победа и излезе на първо място в класирането с актив от 12 точки. С този успех "черно-белите" спряха и серията от три поредни успеха на Арда, вгорчавайки и завръщането на бившия си треньор Александър Тунчев на "Лаута". Кърджалийци останаха на 6-ата позиция с 9 пункта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Да Силва, 33. Георги Каракашев, 15. Пиер Зебли, 9. Бирсент Карагарен , 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион, 9. Преслав Боруков

Арда Кърджали: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 6. Пламен Крачунов, 24. Алекс Петков, 8. Милен Желев,80. Лъчезар Котев (к), 77. Илия Юруков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 10. Светослав Ковачев,18. Ласана Н'Диайе