Четвърта поредна победа прати Локо Пд в топ 3

761 0

Локомотив (Пловдив) постигна минимална победа с 1:0 над Черно море при домакинството си в първия мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига.

Герой за пловдивчани бе Дани Кики, който се появи като принудителна смяна още в началото на срещата, но именно той реши всичко в срещата в 80-ата минута.

Домакините на два пъти искаха дузпа, но съдията Никола Попов не отсъди наказателни удари. Първо в 12-ата минута Бакалов падна, но получи жълт картон за симулация. В 38-ата минута удар на Луке попадна в тялото и ръката на Венков, но отново дузпа не беше отсъдена.

Това е четвърта поредна победа за отбора на Едуард Ераносян, която го прати в топ 3 в Първа лига.