Снегът на "Лаута" не попречи на Локомотив да бие комфортно Монтана

Снимка: Guliver/GettyImages

839 0

При изключително тежки зимни условия Локомотив Пловдив продължи победния си ход в първенството. У дома на стадион „Локомотив“ хората на Едуард Ераносян надиграха последния в класирането Монтана с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига.

Насред снежните преспи под тепетата Веселин Марчев преди почивката и Мартин Камбуров след нея направиха така, че „железничарите“ временно да излязат четвърти в подреждането с 26 точки. Така те имат аванс от 1 пункт пред Дунав Русе и ЦСКА-София, чийто мачове са съответно утре и вдругиден.

Монтана от своя страна трябваше да преглътне поредно разочарование и да се примири с 12 загуба. С едва 8 точки от началото на сезона северняците са твърдо последни, на четири зад предпоследния Нефтохимик.