Левски с второ поредно нулево равенство в Първа лига, този път срещу ЦСКА 1948

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

3208 0

Левски  не успя да вкара, но и не получи гол във втори пореден двубой от българската Първа лига, като завърши наравно 0:0 с ЦСКА 1948 седмица след нулевото равенство и срещу Етър.

"Сините" и дебютанта в родния елит не изиграха особено зрелищна среща и така и не успяха да създадат особено голови положения, още повече 100%-ови такива. Все пак, ЦСКА 1948 сякаш бе по-близо до победата с по-активната си на моменти игра.

Така Левски остава 9-и във временното класиране с 20 точки от 19 двубоя, докато ЦСКА 1948 е 6-и с 28 пункта от същия брой изиграни мачове. През седмицата и за двата тима предстоят изпитания за Купата на България. "Сините" посрещат Берое в сряда (3-ти март), докато ЦСКА 1948 гостува на Ботев (Пловдив) в същия ден.

СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 1. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 10. Вaсил Шопов, 18. Ивайло Чочев, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 5. Ребин Сулака, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед, 19. Билал Бари, 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 91. Драган Михайлович

Втората част започна по същия начин, по който протече и първото полувреме. Двата тима трудно стигаха до каквито и да е ситуации и нивото на игра бе ниско. Преобладаваха неточностите и накъсванията на играта.

В 80-ата минута се стигна до спорна ситуация, в която първоначално главният съдия отсъди дузпа. Микулич закъсня с малко и закачи Митков (повторенията показаха, че вратарят все пак играе с топката). В крайна сметка Попов промени решението си на засада (каквато категорично нямаше), въпреки че страничният рефер не отсъди подобно нещо.

В 88-ата минута Микулич се намеси добре след удар от близка дистанция на играч на домакините.

През първата половина от частта двата отбора така и не успяха да създадат по-опасна ситуация, чрез която да стигнат до 100%-ово голово положение. "Сините" владееха топката със съвсем малко повече, но единственият удар (който се оказа и точен) бе на сметката на дебютанта в елита и дойде още в първите секунди от срещата, когато центрирана топка бе засечена с глава и пратена право в ръцете на Микулич.

В 32-рата минута се стигна до най-добрата ситуация в мача, след като Марио Топузов бе изведен с чудесен пас на Георги Русев. Овладяването му обаче не бе най-доброто и пропусна добрия шанс да стреля директно, след което бе затворен от вратаря и защитник в "синьо".

Този следобед столичният гранд Левски гостува на дебютанта в Първа лига ЦСКА 1948 в двубой от 19-ия кръг на българския шампионат. "Сините" ще търсят нова победа срещу този съперник, след като го победиха 3:0 в първия мач между двата отбора по-рано през сезона.

И двата отбора разочароваха в последния кръг, след като Левски завърши наравно с Етър във Велико Търново, а ЦСКА 1948 падна от Монтана. "Червените" се нареждат на шесто място в Първа лига с 27 точки, а Левски е осми с 19 пункта.

"Имаме някои проблеми с контузии, сега ще видим какво става със Славчев, имаше някаква болка след вчерашната тренировка. Божинов цяла седмица не е тренирал, ще видим какво ще стане след днешната тренировка. През цялата подготовка тренирахме две схеми, сега трябва да видим на кои играчи можем да разчитаме и тогава ще изберем схемата", каза Славиша Стоянович преди срещата.