В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Снимка: колаж: SportLive.bg; снимки: Getty Images

25525 0

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва срещу Черноморец (29 септември 2013 година). Кой "армеец" обаче вкарва срещу Атлетико Мадрид, когато е на 34 години, 3 месеца и 13 дни?

Какво се случи, когато ЦСКА срещна Атлетико Мадрид за последно?

Към края на 1998 година "червените" се изправят срещу испанския гранд във втория рунд от квалификациите за Купата на УЕФА. Тогава първата среща е в България и приключва при голово зрелище 2:4 и успех за "дюшекчиите". Реваншът в Испания пък е спечелен с минималното 1:0 от домакините.

За първия дуел старши треньорът на ЦСКА Димитър Пенев пуска следния титулярен състав: Ивайло Иванов, Стефан Лулчев, Здравко Радев, Валентин Найденов, Емил Кременлиев, Милен Петков, Стилиян Петров, Георги Йорданов, Бончо Генчев, Валентин Станчев, Мартин Петров.

Противниковият тим пък е ръководен от Ариго Саки. ЦСКА и Атлетико Мадрид не си вкарват попадение в първите 40 минути, но точно тогава испанците нанасят двоен удар в рамките на две минути. Първо защитникът Стефано Торизи се разписва, а след това и нападателят Кико Нарваес.

Как Бончо Генчев вкара за ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години?

Бончо Генчев в ЦСКА

След почивката се стига и до въпросното попадение на Бончо Генчев, което идва в 53-тата минута. Роберто Фреснедосо (73') отново връща аванса от две попадения, а Валентин Найденов реализира втория гол за българите (84').

Все пак крайното 4:2 оформя Кико Нарваес в 87-ата минута - головете и пълен репортаж от емоциите около онзи мач можете да видите чрез прикачените кадри по-долу в материала. В реванша Жуниньо Паулища вкарва единственото попадение в 45-ата минута след точно изпълнена дузпа.

А освен Бончо Генчев на 34 години - вижте и кои са другите най-възрастни голмайстори в историята на ЦСКА и кой вкарва на Левски на 35 години.