Колев: Трябва да имаш определени атрибути, за да печелиш такива мачове

Снимка: БГНЕС

2816 0

Изпълнителният директор на Левски Павел Колев похвали отбора за мъжката им игра в четвъртфиналите за Купата на България срещу Лудогорец. Както е известно, "сините" удържаха нулево равенство в продължение на 120 минути, а при дузпите бяха безпогрешни и надделяха с 6:5.

"Тази вечер станахме свидетели, че огромната част от играчите на Левски са в групата на тези, които им пука за клуба. И реакцията, която искахме от тях, я получихме. Отборът показа, че това, което видяхме срещу Славия, не са истинските им възможности. Днес видях поне двама на терена, които от началото на сезона показаха колебания, а днес изиграха почти перфектни 120 минути. Да кажем, че е било провокация, това, което казах за групите в отбора. Имам си някои трикове, да. Надявах се да реагират. Преди това го бях казал и на тях, не си позволявам да говоря публично нещо, което не съм им казал преди това. Такива мачове се печелят с мъжество, едни определени атрибути трябва да имаш, за да ги спечелиш", коментира директорът пред медиите след мача.

"Важен момент за нашия отбор, от психологическа гледна точка. Не само за отбора, за клуба и за публиката. Тя заслужаваше тази позитивна емоция, която отборът донесе тази вечер. Голямо благодаря на всички, които ни подкрепиха и шапки долу пред футболистите, защото изиграха един много мъжки мач и запазиха ума си хладен, въпреки напрежението. Хубчев е недоволен? Той ще се усмихне, ако спечелим купата. Сега е още рано", допълни Колев. А треньорът на Лудогорец Павел Върба предусети какво може да се случи в мача още преди него. Вижте какво каза в този материал