Големите обрати в Първа лига за века: Как Левски водеше с 2:0, но падна с 2:3... два пъти?

Снимка: БГНЕС

4452 0

Българската Първа лига започва и по този повод екипът на SportLive.bg подготви специален материал за най-значимите обрати в родния шампионат през този век. Важно е да се отбележи, че не се взимат предвид мачовете извън редовния сезон (плейофи и плейаути).

Прави впечатление, че в немалък брой от тези срещи участва Левски, както и че в повечето случаи "сините" попадат там с негативен оттенък, изпускайки сериозна преднина, заедно с трите точки. Най-болезнени са случаите срещу Локомотив Пловдив от сезони 2011/12 и 2015/16. И двата пъти столичани водят с 2:0, но в крайна сметка губят с 2:3.

Има само един случай за споменатия период, в който отбор в елита повежда с три гола разлика и се стига до обрат, било то и частичен. През сезон 2017/18 Етър повежда с 3:0 на Септември като домакин, но впоследствие мачът приключва при равенство 3:3. Всички попадения за "болярите" падат през първото полувреме, а аналогично всички инкасирани от тях голове са през втората част.

Ето и случаите, в които родни тимове са повеждали с два гола разлика в българския шампионат през този век, но в крайна сметка не са излизали краен победител: