В неофициалния дебют на Станислав Генчев: "Сини" юноши донесоха първа победа на Левски в контролите (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на Левски

4435 0

Левски започна успешно в първата си контрола през лятната подготовка за сезон 2024/25. В неофициалния дебют на Станислав Генчев "сините" победиха втородивизионния Спартак Плевен с 2:0. Попаденията отбелязаха Преслав Бачев и Марин Петков през първата част.

Заради големите горещини срещата бе преместена от 18:30 за 19:00 часа и бе наблюдавана от над 1000 души в Правец. Майкон и Алдаир също записаха първите си минути за столичани.

Левски започна по-добре двубоя и поведе още в 6-ата минута. Новото попълнение Алдаир подаде към Асен Митков в наказателното поле на Спартак Плевен. Той намери Преслав Бачев, който стреля, а топката мина между ръцете и краката на Преслав Антонов и влезе в неговата врата.

Над 1000 фенове на Левски присъстваха на неофициалния дебют на Генчев, като отборът му държеше инициативата. В средата на полувремето отново Алдаир направи много добър пробив по десния фланг. Успя да влезе в наказателното поле, след което подаде към Преслав Бачев, който стреля, но вратарят спаси. Малко след това двубоят бе прекъснат за кратка почивка за вода заради горещото време.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

В 30' Пламен Андреев направи спасяване, след като Тончо Георгиев отправи много опасен удар от разстояние.  7 минути след това Левски поведе с 2:0. Марин Петков вкара майсторски гол, като стреля от фал, а топкатамина между стената от играчи, която бе построил вратарят на Спартак.

През второто полувреме Генчев направи доста промени. В 63' Джавад Ел Джемили имаше шанс за гол, но ударът му мина покрай вратата.  В 70' Боян Дишков направи много добро спасяване. Галчев центрира отлично, след което Майкон с глава свали топката към Асими Фадига, който стреля, но бе спрян.

5 минути по-късно Борислав Рупанов отправи удар от сериозна дистанция, но отново покрай вратата. Натискът продължи и след това, като този път Лима бе разделен от това да вкара, но и той бе неточен в опита си. До края на полувремето така и не паднаха повече попадения.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Андреев, 77. Михалев, 50. Димитров, 6. Цунами, 21. Алдаир, 20. Чандъров, 10. Митков, 16. Бачев, 17. Евертон, 88. Петков, 19. Йовов

Резерви: 99. Александър Марков (В), 3. Майкон, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 90. Александър Колев, 97. Асими Фадига

Това ще бъде първа под ръководството на Станислав Генчев, било то и в контрола. Левски и Спартак Плевен не са се срещали в шампионатен двубой от 2002 г., когато за последно "сините" спечелиха домакинството си с 4:1.

В игра се очаква да видим и някои от новите попълнения, като Алдаир и Алекс Колев.  Следващата проверка ще бъде чак след седмица срещу Септември - отново в събота и от 18:30 часа.