Футболистите на Левски получават големи премии при успех за Купата и класиране за Лигата на конференциите

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

9501 0

Играчите на Левски биха могли да заработят добри пари, ако победят ЦСКА във финала в турнира за Купата на България, съобщава „Тема Спорт“. Мачът, който ще определи носителя на трофея, ще е в неделя, 15 май, от 17.00 часа на националния стадион „Васил Левски“.

Ако Левски грабне Купата, отборът ще си раздели премията, която ще бъде осигурена от генералния спонсор – 100 000 лева, като победителят прибира 70 000 лева, а загубилият финалист – само 30 000. Бонуси ще бъдат отпуснати и от големите рекламодатели на „сините“, като се очаква премиите за футболистите да достигнат тези в ЦСКА при триумф – близо 300 000 лева.

Момчетата на Станимир Стоилов ще получат допълнителни премии при класиране за Лигата на конференциите, дори ако не спечелят Купата на България. Играчите вече са уведомени за това и би трябвало да са още по-мотивирани за успех в неделя.