Вдъхновен ЦСКА спря рекордна серия на Черно море (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

8538 0

ЦСКА победи Черно море с 2:0 в мач от 19-тия кръг на Първа професионална лига. Още в началото на срещата "червените" поеха инициативата и не оставиха на съперника да създаде нищо опасно. "Моряците" нямаха отправен удар към вратата през първото полувреме, докато ЦСКА стреля 7 пъти.

В 20-ата минута резултатът беше открит, след като Яник Вилдсхут центрира отляво, като Йоан Баи засече топката и я прати неспасяемо във вратата. Поради рикошет обаче попадението беше записано като автогол на Мартин Дичев. В 43 минута Жоржи Кайседо засече центриране на Йоан Баи и след проверка на VAR попадението беше зачетено.

През второто полувреме ЦСКА се поприбра в собствената си половина и допусна Черно море да отправи няколко удара. В 77-ата минута Дробаров фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле. Реферът Никола Попов първо отсъди дузпа, но след допълнително разглеждане я отмени.

След двубоя ЦСКА е втори в класирането с 36 точки, докато Черно море е трети с 32. С тази среща годината за варненци приключва, докато за "червените" предстои гостуване на Арда на 16 декември.

В 3-ата минута Чакакович изведе Жорди Кайседо отляво. Живко Атанасов изби удара на еквадореца в корнер. Баи центрира от ъгловия удар към Метс и топката беше изчистена.

В 7-ата минута "армейците" опитаха нова атака отляво чрез Мазику. Бранителят си поведе топката прекалено силно. Три минути след това Чатакович опита самостоятелна акция в наказателното поле, където беше спрян от Влатко Дробаров.

В 13-ата минута Кайседо извее Вилдсхут наляво. Иван Дюлгеров навреме скъси дистанцията и спаси.

20' - 1:0! Яник Видсхут напредна по левия фланг, центрира към Йоан Баи, който от близка дистанция веднага стреля и се разписа.  Поради рикошет обаче попадението беше записано като автогол на Мартин Дичев.

ЦСКА продължи да натиска и в 24-ата минута Кайседо изскочи зад гърба на защитата. Живко Атанасов успя да неутралира деветката на "армейците". Две минути след това Вилдсхут беше много близо до гола след удар към далечния ъгъл.

В 29-ата минута "моряците" опитаха контраатака чрез дълъг пас към Сердюк. Димитър Евтимов изпревари украинеца. Само минута по-късно Кайседо беше изведен от Вилдсхут и пропусна златна възможност, като изстрелът му мина в аут.

В 34-ата минута ЦСКА получи правото да изпълни пряк свободен удар. Чатакович стреля над вратата.

45' - 2:0! В 43-ата минута Йоан Баи центрира към Жорди Кайседо, като еквадорецът стреля с глава и вкара. Голът първоначално беше отменен поради засада на Баи, но след разглеждане на VAR попадението беше зачетено!

Родриго Вилела влезе на полувремето за Черно море на мястото на Живко Атанасов. Веднага беше насочено центриране към него, което беше неуспешно. Карло Мухар изчисти топката към Кайседо. Жорди Кайседо напредна и беше спрян от Влатко Дробаров.

В 49-ата минута Иван Дюлгеров трябваше да излиза извън наказателното поле, за да пресече топката, тя попадна в Кайседо, който не успя да се възползва от грешката.

В следващата атака Черно море стигна до корнер. Евтимов хвана центрирането и не срещна трудности. В 52-ата минута Сердюк стигна до топката, но беше в положение на засада.

В 57-ата минута Чатакович изведе Вилдсхут в наказателното поле. Нидерландецът върна към Мазику, който центрира. Даниел Димов беше на място и изби. Черно море опита нова атака и Василев стреля много неточно.

В 60-ата минута Метс се подхлъзна, като грешката му не успя да доведе до опасност пред вратата на домакините. В 62-ата Пабло Гарсия стреля технично, но и много високо. В 65-ата минута на мястото на Чатакович влезе Тибо Вион.

В 66-ата минута Димитър Евтимов спаси мощен удар на Велислав Василев. Три минути по-късно ЦСКА стигна до корнер и Йоан Баи центрира. Димов изчисти топката.

В 73-ата минута Илиан Илиев пусна Зе Гомеш вместо Йевхен Сердюк. В 77-ата минута Влатко Дробаров фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле. Първоначално асистентите подсказаха, че това е дузпа. След това Никола Попов разгледа сам ситуацията и не отсъди наказателен удар.

Темпото спадна в последните 10 минути, като силите на Черно море се поизчерпаха. В 88-ата минута "моряците" стигнаха до корнер. Даниел Димов направи фал в нападение.

СЪСТАВИ:

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов , 19 Иван Турицов , 2 Юрген Матей , 20 Карол Метс , 18 Брадли Мазику , 3 Жеферсон Телес , 24 Карло Мухар , 11 Хамза Чатакович , 30 Яник-Сони Вилдсхут, 7 Йоан Баи , 9 Жорди Кайседо

Черно море: 25 Иван Дюлгеров , 6 Виктор Попов , 3 Живко Атанасов , 28 Влатко Дробаров , 32 Мартин Дичев , 27 Даниел Димов , 71 Васил Панайотов , 23 Пабло Гарсия , 9 Евгений Сердюк , 17 Велислав Василев , 15 Леандро Андраде

Черно море няма загуба в 11 поредни шампионатни мача, като така изравниха рекорда на клуба и са на трето място в класирането. Ако "моряците" спечелят, те ще изместят ЦСКА от втората позиция.

В началото на кампанията "червените" спечелиха гостуването си на "Тича" с минималното 1:0. Тогава голът беше вкаран от Жорди Кайседо. Предишните две срещи между тимовете също завършиха с победи за ЦСКА.

Последният успех на Черно море беше през 2019 г., когато варненци триумфираха с 3:1 на стадион "Българска армия". В исторически план това е само една от трите шампионатни победи на Черно море като гост на "червените".