Разочароващо: Близо 2 години ЦСКА не е печелил европейски мач навън

Снимка: LAP.bg

1560 0

ЦСКА се намира в много лоша серия в евротурнирите. "Червените" не са печелили гостуване в Европа почти 2 години. Според "Тема спорт" гостуването на Македония ГП в Лига на конференциите през миналия четвъртък е бил десетият им мач навън, в който не е постигната победа.
За последно Българският тим победи в Европа на 1-ви октомври 2020 година, когато в групите на Лига Европа удариха Базел в Швейцария с 3:1.
През миналата кампания 2021/22 ЦСКА записа 0:0 с Лиепая и 1:1 с Осиек на тяхна земя, а после загубиха от Виктория Пилзен, Зоря Луганск и Бодьо/Глимт.

Нулевото равенство с Македония ГП е десетият мач навън, в който столичани не успяват да спечелят. Освен това те не са отбелязвали гол като гост вече 350 минути. За последно Греъм Кери вкара за 1:0 срещу Рома на "Олимпико". А ето какви са целите на ЦСКА в Лига на конференциите тази година.