Обявиха кога, къде и в колко часа ще се тегли жребият за 1/2-финалите в турнира за Купата на България

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

2194 0

Жребият за 1/2-финалите в турнира за Купата на България ще бъде изтеглен на 6 април (четвъртък) от 11:00 часа в амфитеатралната зала в Национална футболна база "Бояна" - това съобщиха от Професионалната футболна лига, които са организатор на надпреварата.

За разлика от досегашните фази, полуфиналната ще бъде в два мача, в които няма да има предимство при броя на отбелязани голове на чужд терен. При равенство в общия резултат ще се играят две продължения по 15 минути, а след това евентуално ще се изпълняват и дузпи.

*Полуфиналните срещи са предвидени в календара за 25-27 април (първи мачове) и 9-11 май (реванши)!

В началото на новата седмица ще се изиграят четвъртфиналните сблъсъци в следната програма:

• Арда Кърджали - ЦСКА 1948

*Финалът за Купата на България ще се играе на 24 май на стадион "Васил Левски" в София, като победителят от първата изтеглена двойка в полуфиналите ще се води символичен домакин. Жребият ще се излъчва на живо в YouTube канала на БПФЛ!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Херо нарече Лудогорец 'дразнител' и коментира националите: Ние българите сме в двете крайности!