Незачетени голове, дузпа и попадения с рикошети: ЦСКА би Спортист Своге

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

2201 0

Вторият в класирането на родната Първа лига ЦСКА се справи с десетия от Втора лига Спортист Своге. В мач, игран на базата на "армейците" в Панчарево, "червените" надделяха с 3:1 и заслужено се поздравиха с успеха, надигравайки своя опонент.

С голове за тима на Стойчо Младенов се отличиха младият Асен Дончев, Карло Мухар от дузпа и Бисмарк Чарлс. За гостите пък точен бе Ариф Федаров, който временно дори изравни резултата.

Той бе открит в 17-ата минута. Тогава новото попълнение на ЦСКА Браян Морено стартира отлична атака за своя тим, при която топката бе върната назад към Дончев, а младокът отправи прецизен удар по земя от границата на наказателното поле и след рикошет остави Стефано Кунчев безпомощен.

Федаров изравни към края на полувремето, след като бе изведен от Георги Николов, като и в този случай имаше рикошет, за да преодолее излезлия напред Димитър Евтимов. Само 12 минути след началото на втората част обаче Бисмарк бе фаулиран в наказателното поле, а Мухар превърна дузпата в гол.

Мачът бе решен в 73-ата минута, когато Мухар подаде към Бисмарк, той се справи с двама защитници, след това финтира и стража на гостите, за да реализира хладнокръвно на опразнената врата. Срещата ще бъде запомнена и с 3-те незачетени попадения

ЦСКА се завръща към професионалните ангажименти от Първа лига след паузата за мачовете на националните отбори през следващия уикенд, когато посреща у дома Берое (събота - 2-ри април).

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 4. Мено Кох, 29. Томас Лам, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев (1. Густаво Бусато, 17. Бисмарк Чарлс, Маурисио Гарсез, 3. Жеферсонq 6. Християн Петров)

Резерви: 1. Густаво Бусато, 26. Юлиан Илиев, 19. Ясен Спиров, 18. Любомир Цветанов, 22. Мартин Сотиров, 6. Християн Петров, 20. Костадин Анев, 11. Калоян Пехливанов, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс

Спортист Своге: 1. Стефано Кунчев, 3. Борислав Стойчев, 18. Яо Инок, 17. Галин Ташев, 19. Богомил Богомилов, 21. Ивайло Михайлов, 6. Стефан Стефанов, 22. Аюп Тазоти, 15. Георги Николов, 16. Ариф Ферадов, 8. Илия Русинов (33. Ивайло Василев, 4. Иво Харизанов, 88. Владимир Сиромахов, 13. Кирил Янакиев, 21. Ивайло Михайлов, 19. Богомил Богомилов, 10.Калоян Тодоров, 15. Георги Николов, 11. Аголо Коми)

Резерви: 33. Ивайло Василев, 4. Иво Харизанов, 5. Сами Пилер, 88. Владимир Сиромахов, 10. Калоян Тодоров, 13. Кирил Янакиев, 11. Аголо Коми, 80. Красимир Панчев, 20. Владислав Хайдарски