"Лице в лице": Сблъсъкът между Иван Турицов и Уелтън

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

2713 0

На 35 000 души ще наблюдават на живо финала за Купата на България между ЦСКА и Левски, а още стотици хиляди ще бъдат пред телевизионните екрани по света и у нас. Големият мач на стадион "Васил Левски" е в неделя, 15 май, от 17:00 часа.

Със сигурност един от най-любопитните сблъсъци на терена ще бъде този между десния бек на "червените" Иван Турицов и лявото крило на Левски Уелтън. От ключово значение за крайния изход на двубоя ще бъде това дали българинът ще успее да спре набезите на бразилеца, ако предположим, че и двамата ще бъдат титуляри в съставите на Алън Пардю и Станимир Стоилов...

*Новини и информация за финала между ЦСКА и Левски четете в SPORTLIVE.BG!

Един срещу друг

Откакто бразилецът се присъедини към Левски, тимът е изиграл два мача срещу ЦСКА:

1. 6 март 2022 г. - 0:0 (Уелтън изкарва пълни 90 минути, а Турицов е сменен в заключителните секунди. Левски има 2 точни удара);

ВАЖНО: Следете всички новини и финала ЦСКА - Левски НА ЖИВО в Sportlive.bg.

2. 17 април 2022 г. - 0:0 (И двамата са титуляри - и двамата получават жълти картони. Левски отново е с 2 точни изстрела).

Числата през кампанията

Иван Турицов е изиграл общо 39 мача във всички турнири, в които се е отчел с 1 гол и 3 асистенции за 3 207 минути по терените. 11 от тези срещи са в квалификациите и групите на Лигата на конференциите.

Уелтън е изиграл общо 14 мача във всички турнири, в които може да се похвали с 4 гола и 3 асистенции за 1 168 минути на игрището. Две от тези срещи и едно от попаденията са отбелязани за бившия му клуб в Бразилия - Ботафого ПБ.