ИЗВЪНРЕДНО: ЦСКА с драматични 3 точки срещу Берое, червени картони на "Армията", Ганчев и Стоичков гледат срещата от ложите

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

7179 0

ЦСКА победи с 1:0 Берое на стадион "Българска армия" в двубой от 25-ия кръг на родната Първа лига. Гол на Кайседо в 53-ата минута се оказа решаващ за домакините. Мухар пък получи червен картон. Треньорът на ЦСКА Младенов също бе изгонен от съдията Стоянов. "Армейците" са втори във временното класиране с пасив от 6 точки спрямо Лудогорец, "орлите" обаче са с мач по-малко. Заралии пък са на седмата позиция в таблицата. В последния кръг от редовния сезон на първенството ЦСКА гостува на Локомотив Пловдив, а Берое е домакин на Лудогорец.

РАЗВИТИЕ НА СРЕЩАТА

За домакините резерва в мача остава асът Греъм Кери. Амос Юга също е сред резервите. Като плеймейкър още от първата минута на спора на "Армията" излезе Варела. При "червените", капитанът Юрген Матей е с тежка контузия, а друг основен играч Брадли Мазику е наказан. Фал води атаката на заралии.

Финансовият благодетел на ЦСКА Гриша Ганчев и световната футболна легенда Христо Стоичков наблюдават срещата от ложите на "Българска армия".

Спокойни първи 18 минути на двубоя. Без чисто голово положение. В 19-ата минута Йоан Баи се озова на много добра стрелкова позиция за домакините, но шутира слабо с левия крак. До 30-ата минута не се случи нищо по-интересно на терена. Голям териториален превес за "армейците", но голови ситуации липсват в този отрязък на спора. Положението на терена не се промени и през следващите 10 минути. От 40-ата до 45-ата минута двата тима направиха по 2 сравнително опасни положения за гол, но нулевото равенство се запази до почивката.

Нищо по-съществено през първите 5 минути на втората част.

Жорди Кайседо обаче се разписа в 53-ата минута. Турицов проби по десния фланг на "червената" атака, крайният защитник центрира умело, а Кайседо с мощен шут с десния крак прати топката в мрежата - 1:0.

7 минути след това Стойчо Младенов остана видимо недоволен от отсъждане на Ивайло Стоянов. Треньорът на ЦСКА реагира бурно. А главният съдия на мача му показа червен картон.

В 65-ата минута Кайседо прати топката във вратата, но този негов гол не бе зачетен поради засада. В следващите 10 минути нямаше сериозни положения пред вратите. 10-ина минути преди края на мача Карло Мухар от "армейците" получи директен червен картон за грубо нарушение. ЦСКА обаче запази преднината си и победи с 1:0.

Ето титулярите:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох (к), Томас Лам, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо.

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 43. Джонатан Перейра

ЦСКА - Берое по ТВ: Къде да гледаме мача?

ПРЕДИ СБЛЪСЪКА

Тимът на Стойчо Младенов се намира на второ място във временното класиране с актив от 49 точки - девет по-малко от лидера Лудогорец. Този на Петър Хубчев пък е на седма позиция с 32 пункта.

Преди паузата за националните отбори ЦСКА допусна загуба с 0:2 от Ботев в Пловдив, докато Берое успя да победи ЦСКА 1948 с 1:0 в Стара Загора.

По време на есенния дял от Първа лига мачът между тези два отбора под Аязмото завърши без голове, въпреки че в този 24 октомври бяха създадени общо 16 голови положения!