Гигант си го върна на ЦСКА за Купата с бой над дубъла

Снимка: Личен архив на Георги Мечечиев

8400 0

Гигант Съединение отново имаше възможността да премери сили с ЦСКА след срещата между двата тима в турнира за Купата на България, когато през есента най-успешния български клуб се наложи едва след изпълнение на дузпи.

Сега третодивизионният тим срещна дубъла на "червените" в приятелска среща, завършила 4:1 в полза на "сините.

До успеха се стигна логично след превъзходство на възпитаниците на Георги Мечечиев по време на целия двубой, докато сред "червените" имаше и четирима, които преди броени часове се завърнаха от подготвителния лагер на представителния тим в Турция.

Резултатът беше открит от Свилен Щерев, който прати топката във вратата след точна стрелба с глава след 20 минути играча. Четвърт час по-късно Здравко Жилов удвои преднината след чудесен самостоятелен рейд.

Последва отговор от възпитаниците на Белчев, които с последната атака за първата част оформиха 1:2, след като Юлиян Илиев реализира красиво попадение от свободен удар.

В рамките на последните 20 минути от срещата домакинския натиск даде резултат и така се стигна до крайното 4:1. Първо в 70-тата минута нападателят Георги Мавродиев реализира по диагонал, а Георги Коев с пета оформи крайния резултат малко по-късно.

Вижте какво очаква Саша Илич от пролетния полусезон!