Дербито на върха между ЦСКА и Лудогорец с най-малко чисто игрово време за изминалия кръг в Първа лига

Снимка: БГНЕС

3260 0

Българската футболна лига публикува вече традиционния си отчет след последния кръг в Първа лига. 18 гола паднаха в 8-те мача в първенството, които бяха част от 28-мия кръг. Домакините спечелиха 2 двубоя, гостите взеха 4 мача, а две срещи завършиха наравно.

Отново мач на ЦСКА с най-малко игрово време

Подобно на предния кръг, когато ЦСКА гостува на Пирин и в този кръг мачът на "червените" е с най-малко игрово време.  Дербито между ЦСКА и Лудогорец се игра 41 минути и 14 секунди (най-малко в целия кръг), като домакините имаха 21:08 минути чисто игрово време, а гостите 20:06 минути.

Мачът с най-много чисто игрово време тази седмица бе двубоя между Арда и Ботев Враца. Двата отбора играха футбол 52 минути и 56 секунди, като домакините владяха топката в 29:20 минути (най-много от всички отбори), а гостите в 23:23 минути. Другият мач, който мина 50 минути чисто игрово време, бе този на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Ботев Пловдив и Левски играха 50:56 минути чист футбол, като гостите владяха топката в 28 минути и 50 секунди от времето. Най-малко с топката играха футболистите на Спартак Варна – 15:40 минути срещу Локомотив Пловдив.

Пасове и владеене на топката

Футболистите на Локомотив Пловдив бяха най-точни в своите подавания. 87% от пасовете на „черно-белите“ бяха точни. Те си подадоха топката общо 491 пъти. На второ място по този показател остана Арда с 489 паса (85% точни) и Септември 448 паса (83% точни). Най-малко пасове си раздадоха отборите на Хебър и Спартак Варна. Също така "смърфовете" упражниха най-добър контрол върху топката, като владеенето бе 65,9%. Втори по този показател бе Септември с 58,3%. В двата мача с най-много публика Левски контролира топката в 56% от времето срещу Ботев Пловдив, а ЦСКА София контролира топката в 51,2% от мача срещу Лудогорец.

Нарушенията в двубоите

Играчите на Левски направиха най-малко нарушения през уикенда – само 7. Втори по този показател са футболистите на Ботев Враца и Славия с по 10. Берое пък е отборът, който направи най-много нарушения - 21, а ЦСКА направи 19. Венци Бенгюзов от Пирин се оказа най-фаулираният играч този кръг - 6 пъти. Неговият съотборник Димитър Тонев понесе 5 нарушения срещу себе си, информират от лигата (пълният анализ вижте тук). След двубоя наставникът на ЦСКА Саша Илич бе категоричен, че феновете може да са голямото предимство за отбора.