ЦСКА мина комфортно през Царско село и записа втора поредна победа

Снимка: cska.bg

6985 0

Отборът на ЦСКА записа втора поредна победа и общо пета от началото на сезона в efbet Лига. "Червените" надиграха у дома Царско село с 3:0.

С тази победа ЦСКА събира актив от 19 точки и временно се настанява на третата позиция в първенството. В същото време Царско село се смъкна на 13-а позиция с 8 пункта.

През първата част лиспваха головите възможности и интересните моменти. Това обаче се промени след почивката и с попадения на Али Соу, Тиаго и Жеферсон тимът от "Българска армия" стигна до успеха.

Срещата на "Българска армия" започна без особено интересни положения пред двете врати. Двата тима опитваха да стигнат до голови положения, но в първите 20' до такива не се стигна и към този момент вратарите на ЦСКА и Царско село нямаха работа.

10' преди почивката играчите на Люпко Петрович имаха претенции за червен картон за съперников играч. В 23' Андерсон получи жълт картон за груб фаул срещу Кристиян Малинов, а в 35' играчът на Царско село направи груб фаул и срещу Брадли Мазуки, но не получи второ официално предупреждение.

В последните минути на първото полувреме домакините опитаха да стигнат до попадение. Първо Али Соу стреля от границата на наказателното поле, а след това и Евандро опита късмета си, но без проблеми за Чворович. На почивката - 0:0.

Само 3' след подновяването на играта обаче ЦСКА стигна до попадение. Жанио Бикел пусна чудесен дълъг пас в предни позиции, където Евандро успя да поеме топката, след което центрира в наказателното поле. Там Али Соу дебнеше и с глава даде аванс на "червените" - 1:0.

30' преди края на срещата домакините изпуснаха шанс да стигнат до втори гол. Али Соу бе изведен зад защитата на гостите от Соламон-Отабор, но ударът с десния крак на нападателя срещна страничната греда.

В рамките на 5' ЦСКА реши всичко в срещата. 15' преди края на срещата Тиаго покачи на 2:0 с хубав удар от границата на наказателното поле. В 80' и резервата Жеферсон се разписа, за да направи резултата класически.