ЦСКА II помечта, но загуби срещу Вихрен Сандански, надежда на "армейците" отново "блести"

Снимка: CSKA.BG

4392 0

Дублиращият тим на ЦСКА загуби като гост с 1:2 срещу Вихрен Сандански в отложен двубой от Трета лига. Отборът, воден от Стамен Белчев, трябваше да наваксва пасив от 2 гола още в 10-ата минута на срещата.

Една от най-големите надежди на "червените" - Марк - Емилио Папазов, отново "блесна", връщайки едно попадение във вратата на домакините. То обаче не стигна за нещо повече от поражение за "армейците", които пропуснаха немалко положения.

"Първото полувреме започна лошо за младите армейци и домакините до 10-ата минута успяха да вземат преднина от два чисти гола. Едва тогава червените заиграха много по-атакуващ и красив футбол и в 27-ата минута Йоан Бауренски изведе Марк-Емилио Папазов на стрелкова позиция, а бързоногият техничар надбяга противниковата отбрана и с хубав изстрел намали на 1:2. Последваха още по-силни моменти за момчетата на Стамен Белчев, които пропуснаха няколко изгодни положения. Все пак две минути преди почивката Алесандро Николов подаде към Мартин Сотиров, който изравни резултата след хубав завършващ удар с глава. По този начин двата състава се оттеглиха към съблекалните при равенство 2:2.

През втората част ЦСКА II продължи да търси още попадения и да играе красив и стойностен футбол, докато домакините предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки. Армейците обаче нямаха шанс пред гола, като направиха доста пропуски. В крайна сметка, не и без помощта на съдийската бригада, при една атака Вихрен успя да стигне до попадение, което се оказа победно и ЦСКА II отстъпи с 2:3 като гост на Вихрен в Сандаски.

В неделя (16 октомври) тимът ни приема състава на Септември (Симитли) на клубната база в Панчарево, а мачът е с начален час 16:00 часа", съобщават от 31-кратния шампион на България на клубния си уебсайт.

Стартов състав на ЦСКА II: 1. Илия Шаламанов-Тренков, 2. Илиян Димитров, 17. Алесандро Николов, 8. Браян Стефков, 11. Павел Жабов, 18. Юлиан Илиев, 10. Илиан Антонов, 5. Йоан Бауренски (к), 3. Росен Маринов, 6. Мартин Сотиров, 7. Марк-Емилио Папазов.

Резерви: 12. Кристиян Димитров, 20. Светозар Евтов, 13. Теодор Апостолов, 9. Александър Георгиев, 14. Петко Панайотов, 21. Роберто Щилянов, 16. Александър Кожухаров.

Старши треньор: Стамен Белчев.

Ето гола, с който Папазов наказа Левски насред "Герена"