Нова късна победа за ЦСКА, Руи Педро попари Берое

Снимка: БГНЕС

2567 0

ЦСКА победи Берое с 0:1 в двубой от 21-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Педро в 87', а "червените" постигнаха втора поредна победа като гост, след като миналата седмица победиха и Черно море.

ЦСКА превъзхождаше съперника си в първото полувреме и изпусна куп положения.  Още в 5' Густаво Кулма бе намерен т Руи Педро, но с глава би слабо в средата от границата на вратарското поле и не затрудни Перниш. Берое пък направи още в 7' принудителна смяна, след като Делич получи контузия и бе заменен от Цонев.

В 10' Асен Георгиев сгреши пред собственото наказателно поле и Каранга получи вдясно. Перниш обаче му затвори ъгъла и изби опита за завършващ удар.

"Червените" продължиха да атакуват вратата на Берое и в 25' Фернандо Каранга надскочи Иво Иванов за висока топка пред вратарското поле, но прати малко над напречната греда.

Гостите започнаха да редят пропуск след пропуск, като в 37' бяха най-близо до откриване на резултата. Руи Педро стреля от чиста позиция, но Перниш изби топката с крак.

В началото на втората част гостите най-накрая стигнаха до попадение, но то правилно бе отменено. Божидар Чорбаджийски засече топката след центриране, но капитанът но реферът не зачете попадението заради игра с ръка на капитана на ЦСКА. Положенията постепенно намаляха, а домакините показваха с играта си, че равенството ги устройва като краен изход.

В 77' Каранга падна в наказателното поле след контакт с Иво Иванов и поиска дузпа, но реферът остави играта да продължи. 2 минути по-късно рефереът не зачете второ попадение за ЦСКА. Каранга прати топката във вратата с техничен удар, но нападателят бе в засада, когато получи паса.

3 минути преди края на редовните 90, топката бе центрирана в наказателното поле, където Меркадо с глава от аутлинията върна към Педро, който с удар от въздуха се разписа.

Съставите:

Берое: 12. Перниш, 4. Като, 5. Георгиев, 6. Иванов, 7. Райнов, 10. Мапуку, 11. Салмикиви, 17. Карачанаков, 18. Зехиров, 24. Делич, 28. Пенев

ЦСКА: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 10. Нунеш, 14. Бодуров, 20. Бумал, 21. Руи Педро, 23. Дюлгеров, 9. Каранга, 26. Кулма