Само чудо може да лиши Славия от топ 6 след пореден силен двубой, Ботев без шансове

Снимка: БГНЕС

2025 0

Славия записа пореден силен двубой и надделя с 2:1 като домакин на Ботев (Пловдив) в среща от Първа лига. "Белите" контролираха двубоя на "Овча Купел", като това е 4-и пореден успех от 4 двубоя, откакто бе подновено първенството. По този начин тимът почти със сигурност си осигури участие в първата 6-ца, заемайки 5-ото място с 5 точки повече от следващите два тима - Черно море и Берое.

Оставащите два двубоя преди плейофната фаза са срещу Царско село и срещу Берое. Ботев (Пловдив), пък, вече категорично няма и математически шансове за първата 6-ца, след като заема 8-ото място на 7 точки от 6-ия Черно море. Двата оставащи двубоя за "канарчетата" са срещу Ботев (Враца) и срещу Лудогорец.

Въпреки че имаше положения за гол още през първата част, след първите 45 минути резултатът бе 0:0. Още в началото на второ полувреме обаче Славия материализира превъзходството си чрез Емил Виячки. Той реализира с глава, засичайки подаване от ъглов удар - 1:0.

Само 9 минути по-късно обаче Антонио Вутов изравни - 1:1. Той получи успоредно подаване от Димитър Тонев от крилото, което го задължи да реализира, останал на няколко метра от вратата. Все пак Славия заслужено взе своето чрез хубаво попадение на Радослав Кирилов от воле, за да оформи крайното 2:1.