Ботев Пловдив размаза обновения отбор на Царско село в Коматево

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1628 0

Ботев Пловдив разгроми Царско село с 5:0 в контролен мач, който се игра на базата в Коматево. В състава на "царете" личаха много непознати имена, а резултатът напълно отговаря на показаното на терена.

Още в първите 20 минути бе отменен по един гол и на двата отбора - в седмата попадение на "канарчетата" не бе зачетено, тъй като Мохамед Брахими бе в засада, а след това при идентична ситуация и Венцислав Христов не успя да се зарадва.

Към края на първото полувреме Мартин Кавдански даде старт на головата фиеста, след като си отбеляза нещастен автогол. Пет минути след началото на втората част Тодор Неделев вкара страхотен гол, прехвърляйки вратаря на "царете" за 2:0.

В 66-ата минута интригата в срещата приключи, след като Реда Рабей се разписа на празна врата, правейки резултата класически. Четири по-късно Маркиньос открадна една топка и я подаде на непокрития Рабей, който реализира и втория си гол в срещата.

До края на двубоя футболистите на Азрудин Валентич изпуснаха доста положения, но все пак в 82-ата Маркиньос също записа името си сред голмайсторите за крайното Ботев Пловдив 5:0 Царско село!

Стартови състави:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Тодор Неделев, Мохамед Брахими, Емануел Току, Деймс Ето'о, Николай Минков, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Атанас Чернев

Царско село: Иван Дерменджиев, Матео Лукарели, Мартин Кавдански, Николай Николаев, Пиере Зебли, Валентино Пулиезе, Хари Денков, Лукас Мартинс, Андрей Йорданов, Реди Каса, Венцислав Христов