Черно море най-накрая намери пътя към победата

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

1262 0

Отборът на Черно море сложи край на серията си от седем поредни мача без успех в efbet Лига, след като победи Ботев Пловдив с 2:0 у дома в мач от 10-ия кръг на първенството.

На стадион „Тича“ във Варна през първото полувреме не паднаха голове, но само пет минути след почивката централният нападател на „моряците“ Исмаил Иса откри резултата. В 65-та минута Родриго Енрике от състава на домакините пропусна дузпа, но само две минути по-късно Черно море получи право на втори 11-метров наказателен удар, този път реализиран от младока Мартин Минчев.

До края не паднаха повече голове и по този начин варненци вече имат 14 точки, с които заемат седмо място в класирането, докато тимът на Ботев записа петото си поражение от началото на сезона и е на 10-то място с актив от 9 точки.