След здрава битка и "беззъби" атаки с Черно море: Левски продължи серията без успех (ВИДЕО)

Снимка: Ivaylo Borisov / LAP.bg

7202 0

Черно море и Левски не успяха да си вкарат попадение в отложената среща от 4-тия кръг на Първа лига, която тази вечер завърши при нулево равенство. По този начин „сините“ продължиха серията си от 5 срещи без успех, при които се стигна до четири ремита и една загуба. Възпитаниците на Стоилов останаха и със само 2 вкарани попадения във въпросните срещи.

По този начин Левски остана на 12 точки зад първия ЦСКА във временното класиране, след като „сините“ се намират 6-а позиция с 28 точки и един мач по-малко от „червените“, който е срещу Лудогорец (eто кога ще се изиграе). Черно море пък с двубой повече е с точка пред Левски на 5-о място.

Срещата бе изключително груба и следователно накъсана поради свирените фалове от арбитъра Георги Давидов, който вдигна цели седем жълти картона – 5 за домакините и 2 за гостите.

Първото голово положение дойде едва в 46-тата минута, когато Уелтън остана очи в очи с Георгиев, но стреля неточно. В последните десет минути удар от дистанция също можеше да направи разликата, но отново не намери рамката на вратата. Домакините също се окопитиха през втората част, но и техните опити не доведоха до попадение в мрежата на Андреев.

Първо полувреме:

Двубоят започна агресивно и двата тима се впуснаха в атаки за ценните три точки. Всичко това доведе до разкъсана игра в първите 20 минути и жълт картон за опитния Стефан Велев след десетина минути.

"Сините" контролираха кълбото през 57%, но двата тима не успяха да стигнат до нито едно голово положение.

Около 120 секунди преди изтичащото редовно време на първата част двата тима продължаваха да играят без създадено чисто положение, като не може да става и дума за точен или опасен удар.

"Моряците" намалиха и разликата в контрола на топката и стигнаха до 48% при последния съдийски сигнал за първата част, в която бяха извършени 18 нарушения.

Второ полувреме:

Следващите 45 минути започнаха вихрено и Левски можеше да накаже домакините след по-малко от 60 секунди. Те се възползваха от слабо връщане на топката от Мартин Дичев посока Георгиев, като пасът бе пресечен от Уелтън, стражът излезе да покрива ъгъла, но опитът на бразилеца бе неточен.

Последва и третият жълт картон за "моряците" - този път за Фернандес, като в края на първата част и Панайотов бе официално предупреден.

До 80-тата минута и домакините отправиха един неточен удар при малката бройка създадени положения, а официалните предупреждения стигнаха 7 - 5 за "моряците" и 2 за "сините".

Съставите:

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 15. Петар Босанчич, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 7. Матеуш Клементе, 71. Васил Панайотов, 20. Мади Кета, 11. Алекс Фернандес, 77. Стефан Велев, 31. Закария Беншаа

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 33. Хосе Кордоба, 23. Ноа Сонко Сундбург, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 12. Адулахи Шеху, 2. Жереми Петрис, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 88. Марин Петков

Преди мача:

Отборът на Левски ще бъде мотивиран да сложи край на серия от 4 поредни мача без победа в родния елит. За последно "сините" постигнаха успех с минималното 1:0 над Ботев Пловдив на осми октомври и не познават вкуса на победата вече дълго време.

От другата страна, стои Черно море. "Моряците" влизат уверено в срещата след заслужен успех с 2:1 през уикенда над Локомотив София. Момчетата на Илиан Илиев ще търсят първа победа над "сините" от октомври миналата година.

Само 1 точка разделя двата клуба във временното класиране в Първа лига. Черно море е на петата позиция с актив от 28 пункта, а Левски е плътно зад варненци с 27 точки на шестото място.

Залогът в срещата е наистина голям и двата клуба отлично знаят това. Мачът на "Тича" пък ще бъде ръководен от Георги Давидов.