След 9 мача без победа: Локомотив София подчини Арда и зарадва феновете си преди празниците

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1420 0

След девет поредни мача без победа тимът на Локомотив София най-после зарадва привържениците си с успех, след като надви Арда Кърджали с 2:0 като домакин в мач от 19-ия кръг в Първа лига. Това бе едва трета победа за "железничарите" през сезона, която ще им даде вяра за пролетния дял, че могат да оцелеят в елита на България.

В последния си мач за тази година възпитаниците на Иван Колев показаха характер и победиха на националния стадион "Васил Левски" с две попадения, отбелязани през първото полувреме. Защитникът Матеуш Дуарте откри в 16-ата минута, а в 33-ата друг защитник на Локомотив - Селсо Рапозо, удвои резултата.

До края на частта и през второто полувреме двата отбора не успяха да си отбележат повече попадения и Локомотив се поздрави с победата преди празниците. С победата "железничарите" увеличиха актива си на 18 пункта и заемат 12-о място, докато Арда е девети с 21 пункта.