Славия загуби от сърби в първата си контрола в Турция

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1446 0

Славия падна с 1:2 от сръбския Младост Лучани в първата си контрола по време на лагера в турския курорт Анталия. Неофициален дебют за „белите“ направи новото попълнение Велко Йеленкович. той е син на легендарния халф на Литекс Небойша Йеленкович.

Сръбският тим откри резултата в 25-ата минута чрез Никола Йоич. Славия изравни в 39-ата минута. Иван Минчев реализира дузпа за 1:1. Наказателният удар бе отсъден за фал в пеналта срещу Тони Тасев.

Треньорът на столичани Златомир Загорчич пусна в игра различен състав след почивката. Неманя Мичевич  в 68-ата минута донесе победата за Младост.

Останалите нови попълнения Християн Георгиевски, Натан Гасама и Владимир Николов също записаха първи минути с екипа на “белите”.

Следващата проверка на Славия е на 20 януари с казахстанския Къзължар.

Стартов състав на Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Велко Йеленкович, Людовик Соарес, Кемело Нгуена, Кристиян Стоянов, Иван Минчев,Емил Стоев, Галин Иванов, Ахмед Ахмедов