Славия грабна трите точки с човек повече срещу Пирин

Снимка: Velizar Eremiev - Chocho / LAP.bg

1405 0

Отборът на Славия успя да запише втора победа от началото на сезона. Момчетата на Златомир Загорчич надделяха с 2:1 над своя съперник Пирин Благоевград като гости в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Първото попадение падна в 21-ата минута. Негов автор бе Йон Бакеро, който се възползва от подаване на Тони Тасев и от близка дистанция успя да накаже Янко Георгиев.

Осем минути по-късно "белите" вкараха за втори път. Отново Тони Тасев направи страхотен пробив и центрира, адресат на подаването бе Радослав Кирилов, който не сгреши и удвои преднината на своите.

Малко след началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко на терена. Опитният бранител Юлиан Попев бе изгонен от Георги Кабаков, след като си изкара два жълти картона за шест минути.

В 62' Пирин успя да върне едно попадение. Ертан Томбак извърши нарушение в наказателното поле срещу Преслав Йорданов и бе отсъдена дузпа за "орлетата". Именно потърпевшият застана зад топката и не сбърка, намалявайки резултата.

След седмица Пирин ще гостува на Левски, а Славия приема шампиона Лудогорец на стадион "Александър Шаламанов".