Септември София на 1/4-финал за Купата на България след бой над Етър Велико Търново

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1732 0

Септември София победи с 4:1 Етър Велико Търново на 1/8-финалите за Купата на България и вече очаква да научи своя съперник за четвъртфиналната фаза.

След 20 минути игра домакините поведоха в резултата с гол на Стоян Стоичков, който бе изведен сам срещу вратаря на "виолетовите" и не сбърка. В 35-ата минута Марио Илиевски покачи на 2:0 с премерен удар от наказателното поле, а малко след това Атанас Кабов пропусна изгодна ситуация, от която можеше да направи преднината на своя тим класическа.

В 52-ата минута Айкут Рамадан все пак покачи на 3:0, след като засече прострелно центриране отдясно на нападението на Септември. Петнадесет по-късно резултатът придоби разгромно измерение, тъй като Марио Илиевски вкара втория си гол в срещата.

В 77-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Йоан Гаврилов извърши груб фал и получи втори жълт картон! В заключителните секунди на мача Етър успя да вкара и почетното попадение чрез точен удар на Фемия.